Skocz do zawartości
Forum

Nie umiem rozmawiać ciekawie. Czy da się nauczyć tego?


Gość endofdays

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze byłem sam. Byłem nieśmiały i .. przez to chyba nie umiem rozmawiać z nikim w ciekawy sposób..
Po prostu nie wiem co mam mówić, trochę się też wstydzę.
Jestem introwertyk 100%, ale nie lubie tego bardzo.
I mam teraz taki problem że nie umiem się śmiać, być trochę bardziej zabawny, bo jest to dla mnie takie sztuczne i nie czuje się tak. Pewnie mam depresje albo coś takiego, bo od dawna nie chce mi się żyć.
Ale to jest bardzo konkretne pytanie, czy da się nauczyć jakoś rozmawiać w miare dobrze, jeśli tak to jak? jeśli nie to też dlaczego?

Odnośnik do komentarza

A co ma powiedzieć osoba nudna, tępa mało inteligentna z ubogim słownictwem zazwyczaj prostym? W mojej firmie tam gdzie pracuje, to znajdzie się kilku takich mało rozgadanych w cudzysłowie "mężczyzn" Oni nigdy nie mają nic ciekawego do powiedzenia, nie umieją nikogo niczym zaciekawić i nigdy nie mówią nic mądrego w ogóle praktycznie nie mówią tylko zawsze siedzą cicho. Czasem chce ich rozruszać i zaczynam sobie pieprzyć z kumplem o głupotach, ale nawet to ich nie rusza. Na poważne tematy nie potrafią dyskutować, a na żartach w ogóle się nie znają. Ludzie z firmy mówią, że to nieśmiałość, a przecież te stare byki mają już grubo po 30/tce więc raczej chyba nie może być to nieśmiałość, a jedynie pustostan w głowie hehe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...