Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed starzeniem się i stracie atrakcyjności.. ;(


Gość Age00

Rekomendowane odpowiedzi

Mam obsesję na punkcie wyglądu, boję się że nie będę atrakcyjna i przestane się podobać mężczyznom. Te objawy stają się tak obsesyjne, że potrafie wyhaczac na ulicy kobiety przyglądac się im i doszukuje się u nich oznak starzenia. Oglądam aktorki jak wyglądały kiedyś a jak teraz. Czasem jak patrzę na niektóre kobiety które przekroczyły ostatni próg młodości i zwyczajnie wiek im nie służy to w środku targają mną jakieś dziwne nieuzasadnione emocje, związane z utratą jędrnego ciała, twarzy. Nie jestem próżna ani egoistyczna,nie jestem tez jakas piękna, poprostu boje się że zbrzydne.Mam 23 lata, czytałam że kobietom po 25rż pojawiają się kurze łapki,i po 25rż, zachodzą zmiany w wyglądzie i pojawiają się pierwsze oznaki starzenia :(.. Boje się że jak będę strasza to już żaden facet nie będzie mnie chciał,bo jestem mało pewna siebie i bardzo nieśmiała. Teraz jako tako czuję się w miarę atrakcyjna. A za kilka i kilkanaście lat będę całkiem brzydka plus moja nieśmiałość i niepewność siebie spowoduje zerowe szansę na poznanie kogoś wartościowego.. Jak wiadomo fajnych facetów jak na lekarstwo. Budzę się rano i martwi mnie tak szybko upływający czas a ja ciągle stoję w miejscu i marnuje swoje życie. :(

Odnośnik do komentarza

"Budzę się rano i martwi mnie tak szybko upływający czas a ja ciągle stoję w miejscu i marnuje swoje życie. :("

Słuszna uwaga. Jesli wpatrujesz się na ulicy w oblicza rożnych kobiet i śledzisz podstępnośc wieku malującego się na ich twarzach. Do tego analizujesz zdjęcia aktorek z różnych lat również w pogoni za ich zmarszczkami to słusznie piszesz, ze stoisz w miejscu i nic ciekawego w życiu nie robisz a wręcz marnujesz swoje życie.

Kazdy uklada sobie życie jak umie i lubi. Ty masz w sobie tylko tyle inwencji, aby sledzic oznaki upływającego wieku na twarzach kobiet. Ba, jestes tak naiwna, ze myślisz iż np. dla 30,40, 50,60 letniej kobiety dalej najważniejszy jest jej wygląd i wrażenie jakie robi na facetach. Jakoś wydaje mi się, ze większośc kobiet ma jakies zadania w życiu i to dużo ważniejsze niż piorunujące wrażenia na facetach. One się w kazdym wieku martwią jak sprostac swoim życiowym rolom żony, matki i pracownika. Gdzies przemyka tez problem jak być przez caly czas w miarę atrakcyjną, zadbaną i co najważniejsze sprawną i zdrową. I jest to ważne dla ich własnego samopoczucia a nie dlatego czy dalej będę łakomym kąskiem dla faceta. Jak się ma poczucie wlasnej wartości to mój wygląd i moja sprawnośc są potrzebne mi dla mnie samej a nie dla płci odmiennej. Jak to zrozumiesz to masz szansę na pelniejsze i spokojniejsze życie.

Odnośnik do komentarza

Nie ma się co lękac. Taka kolej życia, dzien po dniu sie starzejemy i nie ma na to rady. Nie ma żadnego cudownego eliksiru na wieczna mlodosc, trzeba sie pogodzic ze zycie powoli mija.

L'amore non ha un senso, L'amore non ha un nome , L'amore bagna gli occhi, L'amore riscalda il cuore
L'amore batte i denti, L'amore non ha ragione
L'amore esiste...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...