Skocz do zawartości
Forum

Męski zawód dla kobiety


Gość Pati18

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem Patrycja mam 18 lat i chodzę do technikum. Mam problem, który dla Was może wydać się śmieszny, ale chciałabym się poradzić co robić. Jestem raczej chłopczycą. Nigdy nie miałam wspólnego języka z dziewczynami, bardziej z chłopakami. Może wynika to z tego że mam 4 braci a ja jestem jedyną dziewczyną w rodzinie (oprócz mamy). Moi rodzice chcieliby abym poszła na studia: na prawo albo na administrację, ale ja nie chcę. Chodzę to technikum, zawsze interesowałam się motoryzacją, techniką itd. Szkołę wybrałam, bo chciałam być maszynistą (kolejówka), ale teraz trochę mi się odmieniło i chciałabym wstąpić do wojska. Moi rodzice nie chcą o tym słyszeć, wydaje im się, że to moja wybujała wyobraźnia, ale ja naprawdę nie chcę studiować, chcę zostać żołnierzem, ewentualnie policjantem. Mam koleżankę, która jeździ tirami i jest dumna z tego. Moi rodzice uważają, że to nienormalne, że to nie jest zawód dla dziewczyn. Ale ona jest szczęśliwa, ja też będę, gdy zacznę spełniać swoje marzenia. Co robić: słuchać rodziców i iść na studia czy rozpocząć karierę żołnierza??

Odnośnik do komentarza

Ciężko mi sobie wyobrazić kobiete jeżdząca ciezarowka albo prowadzaca tira, ale jesli to sprawia ze jest szczesliwa to niech to robi. podobnie Ty. Co tam zdanie rodzicow, w koncu nie oni beda zyc za Ciebie, a słuzyc w armii i policji to nie tylko spelnienie marzen ale tez poswiecenie sie Ojczyznie, Twoje dzieci beda z Ciebie dumne. Idz za marzeniami i nie oglądaj się na innych!

Odnośnik do komentarza
Gość Mgiełka30

o matko ja zawsze chciałam taką jeździć, tylko musiałaby być czerwona, krwisto czerwona, byłabym postrachem szos i autostrad. Może kiedyś mi się uda, na razie jestem biologiem i dobrze mi z tym. Ale jak najbardziej cię rozumiem.

Odnośnik do komentarza

Policjant to wcale nie jest męski zawód. Myślę, że ten stereotyp już jest nieaktualny. Myslę, że powinnaś zdecydowac się na zawód, który Tobie będzie sprawiał przyjemnośc. Rodzice wiadomo, mają swoje marzenia i plany względem swoich dzieci, ale to Twoje życie. Jeśli czujesz się na siłach, aby rozpocząć wojskowa kariere to czemu nie. Tylko dobrze się zastanów, przemyśl wszystkie za i przeciw. Możesz też najpierw skończyć studia a potem wstąpic do policji czy wojska to od razu będziesz miała wyższy stopień. A nóż widelec studia Ci się spodobają :)

Love, laugh and live! :)

Odnośnik do komentarza

Jak to skąd bo chcą się sprawdzić, bo lubią takie rzeczy, bo po prostu je ciągnie. Nie podejrzewam żeby chciały cokolwiek udowadniać, bo niby po co. To że jakaś kobieta jeździ jako kierowca tira, jest żołnieżem czy mechanikiem wcale nie oznacza, Że nie jest kobietą. one są 100% kobietam, które robią to co kochają i chwała im za to

Odnośnik do komentarza

dlaczego kobieta ma robić z siebie przytulaśnego kotka i udawać słabą??? Dlaczego ma chować swoje ambicje i marzenia o wykonywaniu męskiego zawodu??? Dlatego, że jej facet jest ciepłymi kluchami i nie umie sobie radzić...Związek ma byc partnerski taki by każdy mógł się w nim realizować bez obaw oto że ktoś kogoś ogranicza

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...