Skocz do zawartości
Forum

Nieustanny lęk


Gość Qwwrty

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio nie jestem w stanie zapanować nad złymi myślami. Samoistnie snuję plany o tym co może się wydarzyć i przez to czuję nieustanny niepokój i stres. Od zawsze jestem osobą zalęknioną, boję się nowych wyzwań.
Ale ostatnio to się gwałtownie pogarsza. Doprowadza mnie do stanu, kiedy boję się wszystkiego, co inni uznaliby za błahostkę. Niepokoi mnie każde wyjście z domu. Nieustannie się czymś zamartwiam i czuję się tak jakby moje własne myśli zjadaly mnie od środka.
Nikomu o tym nie mówię i staram się zachowywać normalnie choć to bardzo trudne. W środku czuje jakbym się rozsypywała.
Cały czas myślę o tym, że zawiode kogoś bliskiego, że ktoś mnie skrzywdzi, że wydarzy się coś złego. Przez to jestem roztrzesiona i ciągle płaczę, oczywiście tak żeby nikt nie widział.
Nie wiem czy to może być związane z nerwicą natręctw, która niedawno nawrociła, a z którą nigdy nie byłam u psychiatry. Nigdy nie mogłam się przełamać by powiedziec o tym bliskim, bo za każdym razem gdy próbowałam to robić, czulam się jakbym wymyśliła sobie ten problem. Nie wiem jak by zareagowali na to, że chce iść do psychiatry.
Nie wiem czy taki lęk jest normalny czy to już coś poważnego.
Nie chcę już dłużej udawać że wszystko jest w porządku.

Odnośnik do komentarza

Kobieto, zyjesz w piekle ktore sama sobie robisz. Nie szkoda ci na to zycia? 99.9% zmartwien i tak nigdy sie nie spelni, to znaczy ze jest tylko 0.01% rzeczy o ktore mozemy sie martwic.Wiesz ze zamartwianie sie to nalog? Taki jak alkohol czy papierosy.
Polecam audiobooka na you tube Jak przestac sie martwic i zaczac zyc. Gdy przeczytalam to co napisalas to tak jakbym czytala przyklad z tej ksiazki. Jestem pewna ze ci pomoze bardziej niz sloiki tabletek.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...