Skocz do zawartości
Forum

Jak walczyć z objawami derealizacji?


Gość r...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od około 2-3 lat mam objawy derealizacji. Co dziwne nie miałem większych sytuacji stresowych ani zagrażających życiu(Teoretycznie uprawialem sporty ekstremalne. Pytanie tylko czy to się wlicza?) . Nie palilem również marihuany. Czasami jest to dość silne odczucie i dość ciężko z tym funkcjonować bo wiem że nie przeżywam wszystkiego jak powinienem. Dużo uczuć jest jakby "przytlumionych". Mam wrażenie że to jakby nawraca. Jakiś okres czasu jest lepiej a następnie znów pojawia się ten problem. Nie mam stwierdzonej padaczki ani innych chorób neurologicznych (miałem robione dość dokładne badania). Czy może to się wiązać z czyms jeszcze? Jak ewentualnie z tym walczyć? Na dłuższą metę przyzwyczaiłem się do tego, jednak myśl że życie mi przeleci "między palcami" nie jest pocieszajaca. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Gość rajmund kotek

przyczyny tego stanu mogą być różne od używek typu alko, marihuana itp przez zaburzenia neurologiczne typu migrena padaczka itp po zaburzenia psychiczne nerwice psychozy trudno powiedzieć co u ciebie jest przyczyną tego stanu. wiesz jest jeszcze coś wspomniałeś o uprawianiu sportów ekstremalnych. wydaje mi się że może to być u ciebie spowodowane zmęczeniem psychofizycznym i stresem nawet jeśli nie świadomym to podświadomym. to są stany częste u ludzi przepracowanych bądź przemęczonych życiem na wysokich obrotach. ja mam takie stany od bardzo długiego czasu od wielu lat tylko to u mnie spowodowane jest zażywaniem leków psychotropowych i przez chorobę dwubiegunową na którą choruję.

Odnośnik do komentarza

Ja się bardziej zastanawiam czy ty wiesz co to derealizacja a depersonalizacja. Jeżeli nic nie brałeś, to wez. Niedużo dxm wystarczy byś wiedział jak wygląda depersonalizacja. I szczerze, to po za intoksykacja dysocjatami nie mając chorób o których piszesz nie słyszałem by ktoś to miał. Może to inne zaburzenie o którym nie wiesz, albo zle nazywasz to co odczuwasz. To może być jakaś fobia. tj nerwica. może neurastenia nie wiem. Napewno depersonalizacja wygląda inaczej, masz wrazenie wyjścia z ciała poruszania się czymś innym ale gdzieś związanym z ciałem. Podejście introwertyczne, omamy, zaburzenia świadomości. I to widać odrazu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...