Skocz do zawartości
Forum

Kiedy dziecko zacznie mówić?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam synka który ma 15,5 miesięcy . Zaczynam mnie niepokoić tępi jego rozwoju i martwię się że może to być autyzm . Syn dopiero niedawno zaczął chodzić samodzielnie ma z tym jeszcze problemy ale daje radę . Natomiast nie reaguje na swoje imię . Podczas zabawy śmieje się. Reaguje na ulubiony wierszyk czy łaskotki. Martwi mnie , że nie chce mowić jednym słowem które się nauczył to jest zwykłe „Lalala „ Często natomiast wydaje dźwięk typu „khhhhhh” Kolejną sprawą która mnie martwi to gdy sobie usiądzie i mocno uderza piętami o podłogę tak gdyby chciał biec. Zabawkami bawi się tylko przez chwile natomiast bajki potrafi oglądać bez problemu . Proszę mi pomoc czy to po prostu mu przejdzie i zacznie mowić ?!!

Odnośnik do komentarza

Dzieci rozwijają się w różnym tempie.On jest jeszcze malutki i jak się rozgada,to będziesz jeszcze marzyła o chwili ciszy.Bawi się,ogląda bajki,więc nie musisz się niepokoić.Gdyby leżał,siedział i wcale nie reagował na nic,to już mogłabyś się niepokoić.Na reakcję na swoje imię też przyjdzie czas.Spokojnie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Pani dziecko ma jeszcze czas, by opanować mowę. To, że jego rozwój języka może być trochę opóźniony nie musi od razu świadczyć o jakichś globalnych problemach rozwojowych. Zachęcam też do skorzystania ze strony badabada.pl. Jest to strona dla rodziców, którzy mogą dokonać sami wstępnego "samobadania", by sprawdzić, czy ich dziecko rozwija się prawidłowo, czy jednak warto skorzystać z pomocy specjalisty. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...