Skocz do zawartości
Forum

Kryzys w związku


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry

Mamy kryzys w związku kłócimy się dogadać się nie możemy żona ma jakieś tajemnice pisze smsy i emeile z innym facetem.
Na moje prośby nie chce przerwać jest agresywna w stosunku do mnie. Jak jej wyrwałem telefon z rąk bo chciałem przeczytać SMSy to powiedziała że ją bije. Jak próbuje z nią rozmawiać to mówi że meczę ją psychicznie, że ma mnie dość, że nie czuje miłości z mojej strony, nie wiem co mam robić jak ją przytulam to górą jeszcze sie stykamy ale łono zawsze odsuwa, przez pół roku kochaliśmy się dwa razy myślałem że następstwo zeszłorocznego poronienia po którym 3 miesiące było wszystko ok (w tym czasie jej pare razy docinałem bo chodziłem zły że nagle nie chce sie kochac ze mną). Ja cierpię strasznie widzę ze ona nie chce wszystkiego mi powiedzieć raz mówi że wie że mnie rani a innym to tylko mnie oskarża. Przez ostatnie dwa tygodnie sie wyciszyłem nawet nie wchodzę w kłótnie dyskusje i tak dalej nawet nie pytam o pisanie sms z "kolegą". Jest lepiej ale zero czułości żadnego odwzajemnienia uczuć zero empatii jest tak jakby nieobecna. Nie chce sie namówić na wizytę u psychologa chociaż Tesćiowa leczy się na schizofrenię nie wiem czy to ma znaczenia. Mówi że jest wszystkim zmęczona. Nie wiem czy ją przytulać czy zostawić spokoju i wyjsć z domu na zakupy czy pobiegać. Czy dotrzymywać jej towarzystwa ale sie nie odzywać.

Co robić ??

Odnośnik do komentarza

Żonę znam i wiem że jest coś nie tak.
Jak ją sprawdzam historie lub telefon to jest oskarżany o psychozę. Po poronieniu nie byłem niecierpliwy do niczego jej nie zmuszałem razem to przeszliśmy i nawzajem się wspieraliśmy. Przynajmniej tak mi się wydawało. po około miesiącu żona doszła do siebie i potem 3 miesiące było ok, pisała że mnie kocha jak gdzieś jechała to że tęskni. A potem nagle wszystko się urwało sprawdziłem historie naszych SMS.
W tym czasie poznała jakieś nowe koleżanki ale nie chce mi sie wierzyć że tak na nią wpłyneły żona zawsze była w takich sprawach inteligentna otwart wprawdzie i czasami za bardzo ufna. Do psychologa nie chciała jechać ale przyjechali rodzice do nas na kilka dni to jej też pomogło.
Nie wiem co mam robić z tym kontaktem zdradzić raczej tego nie zrobiła, oczywiście pewności nie mam . Ale doskonale wiem że z nim pisze w żywe oczy sie wypiera mimo że jej udowodniłem że kłamie. Teraz jest sprytniejsza, (hasła itp.)ale nie wiem co w takiej sytuacji mam zrobić koleś pracuje w jednej firmie ma dziewczynę i dziecko my nie mam z nim pogadać bo ona broni tej znajomości że to tylko kolega który jej pomaga w pracy bo ma teraz nowy ciężki projekt. Żona ma problemy z zajściem leczy się.
Z tym wytrzymywaniem to sam sobie zadaje pytanie bardzo mi brakuje zwłaszcza prostej czułości choćby odwzajemnionego uścisku o seksie nie wspomne. Pewnie to zabrzmi jak klasyk ale kocham żone i na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie życia bez niej. Za poradą kolegi zapisałem się już do psychologa nie dam sobie rady w razie co sam. :(

Odnośnik do komentarza

Tak pytałem. Żona powiedziała że nie ma ochoty bo ją czasami tam boli. Ale do ginekologa nawet jak się zapisze to odwołuje bo ma miesiączkę (i tak juz kilka miesięcy). Poza tym nie ma ochoty bo ja jej docinam i że ją przestałem pociągać nie ma ochoty na seks, i że mnie już nie kocha.I że mi tylko na seksie zależy.
Czytałem tutaj już podobne sytuacje, mówię żonie to jak mnie nie kochasz to uszanuj mnie i siebie i odejdź odemnie.
To mówi, że przez te lata się przyzwyczaiła i nie jest jej łatwo i boi się być sama. Nawet jak mówi że jej pomogę że mamy oszczędności połowa należy do niej na pół mieszkania jej starczy to nie chce mówi że potrzebuje czasu.
Po wizycie u psychologa stwierdził że zacząłem za bardzo "ojcować" żonie ze przyjąłem pozę opiekuna a nie kochanka.
Jeżeli chodzi o docinki to mój błąd nie powinno się porównywać swojej lubej do innych. Wiem że w stosunkach z żoną popełniłem kilka błędów nie jestem nieomylny ale żona też błędy popełnia. Tylko jak ja jej mowie coś to ona zawsze odbija pałeczkę a ty to...albo całkowicie pozostaje obojętna. Psycholog powiedział żeby postawić żonie pytanie
w którym kierunku chce iść albo reperować albo kończyć w "przyjaźni". Jeżeli chodzi o innego faceta to powiedział żebym nie analizował tego za bardzo bo się wykończę, że nie mam niezbitych dowodów na zdradę, a zauroczenia innymi nawet w małżeństwie się zdarzają kwestia jak żona do tego podejdzie. Jeżeli chodzi o mnie kazał mi się wziąć za siebie bo jak dalej będę tkwił w tym zawieszeniu i wszystko analizował to w końcu wyląduje naprawdę w psychiatryku.
Mam przestać ją o wszystko prosić błagać itp. na sile nic nie zrobię to ona musi też coś chcieć a ja w razie co muszę się przygotować na rozstanie. Podobne pytania jak tu zadał mi psycholog jak długo wytrzymam w tym stanie (nie wiem) nazwał mnie cierpiętnikiem, zadał mi pytani: "za co Pan tak kocha żonę teraz" nie umiałem mu odpowiedzieć. Niby miłość jest ślepa ale swoje granice ma...

Odnośnik do komentarza

Przecież ona widzi jak się miotasz, jak cierpisz i ma to w głębokim poważaniu. Nawet nie ma ochoty na wspolną terapie, przynajmniej w tej kwestii jest szczera, nie zalezy jej.

Tak widzi i mowie jej że z tym wszystkim jest źle że chce to zmienić, że cierpię i dłużej nie wytrzymam tak. A ona mówi że też cierpi. Proponuje chodźmy do jakiegoś mediatora psychologa to ona ze wszyscy są pojeb.. i ona wie lepiej.Ale to co teraz jest to możesz ty skończyć wszystko zależy od ciebie ale w tobie nie ma empatii zwłaszcza na moją osobę.
To mówi że wie o tym ale co ma zrobić jak nic nie czuje :(

Pochodzę z małej wioski, mimo to skończyłem studia dostałem dobrą pracę mam dom samochód uprawiam sport itp. Cieszyłem się z tego wszystkiego dodatkowa żona atrakcyjna inteligentna wykształcona i wydawało mi się że kochająca w zeszłym roku siedziałem na tarasie i sobie mówiłem jakie miałem szczęście w życiu a tu taki ZONK. Dzieciństwa nie miałem łatwego we trójkę mieszkaliśmy w jednym pokoju. Rodzicom też sie nie układało.W domu u mnie nie było takiej miłości jak u żony zobaczyłem to dopiero jak zacząłem tam jeździć. Dlatego jak ją poznałem stała sie dla mnie całym światem.
Ona o tym wie i to wykorzystuje. Też to już zauważyłem jestem katolikiem i wartości kościelne są dla mnie ważne pewnie dlatego wychodziłem z założenia że każdy kryzys da się pokonać. Dlatego tak ciężko do mnie docierają oczywiste sygnały.

Odnośnik do komentarza

W sumie dobrze Ci powiedział..., obydwu stronom musi zależeć na związku.
Jeśli żonie nie zależy to nic z tego nie będzie, dlatego jeśli się odsuniesz, zajmiesz się swoim życiem, ona zobaczy, że Ciebie traci, być może zmieni front.
Zawsze tak jest , że doceniamy to co mamy, jak tracimy...

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Onkay
Bardzo trudno, ciągle liczę że ona sie obudzi ale jak pisze mówię do niej to tylko słyszę odpowiedz daj mi spokój.
Znalazłem kilka ich wspólnych zdjęć :( wprawdzie nie mówią wprost o zdradzie ale są przytuleni. Wczoraj jak wszystko miałem i jej o tym powiedziałem dalej się wypierała złapałem ją jeszcze na kilku kłamstwach. Powiedziała że już ona nie wytrzymuje i się rozpłakała że z tym facetem nic ją nie łączy a mnie okłamała bo sie bała mojej reakcji i mówiła mi co chce usłyszeć. Oczywiście nie wierze juz w to bo nie mam podstaw straciłem zaufanie do niej. Dziwi mnie że ani razu sie nie "ukoiła" nie wiem jak to inaczej nazwać, tylko że skąd to mam że włamałem się na jej skrzynkę że poda mnie na policje. Wczoraj mówiła że dzisiaj pójdzie do Adwokata po rozwód bo ją maltretuje psychicznie tymi pytaniami i podejrzeniami. Boję się reakcji rodziny i znajomych. Siostrze powiedziała że ją pobiłem a ja jej tylko telefon wyrwałem siła prawda ale nie uderzyłem. Jej Siostra mówi to pokaż siniaki to powiedziała że nie widać bo ma opaleniznę :( . Teraz próbuje mnie oczerniać w naszym gronie znajomych i rodziny nie wiem jak mam reagować wyciąga jakieś brudy z przeszłości itp. Ci bardziej nas znających widzą że Żona ostatnio się zmieniła znają mnie i ją i wiedzą że kreci. Ale niestety nie wszyscy zwłaszcza jej mama. Nie wiem czy tak jest,z tym co mówi, psycholog powiedział że to jej reakcja na urazę jaką ma do mnie i robi to żeby mnie zranić. A najłatwiej się rani osoby które się kocha :(. Ona wogóle nie pojmuje co to jest zdrada emocjonalna że to też bardzo boli.
Niby wszystko to wiem że jak mnie przestała kochać to już to nie wróci. Że jest ze mną dla wygody.
Z orzekaniem winy to nie chce wole to jak najszybciej załatwić wiem że orzekanie długo trwa nie zniósłbym tego. A mentalnie przygotowuje się ale to jeszcze chwile potrwa będę chodził do psychologa, oby pomogło.
Pozdrawiam wszystkich i nie życze nikomu takich przejść gorsze tylko by było jakby zmarła.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, nie takie kłótnie są w związkach , padaja różne raniace slowa ,ale po refleksji, wyciagamy wnioski,
jak jest uczucie, przebaczamy, staramy się o wzajemne porozumienie.
A tu ewidentnie widać, że żona idzie na wojnę, tzn. że nie chce już z tobą być, niezależnie od przyczyny, bo tej nie znamy do końca.

Mnie to tak wygląda, jakby zakochała się w tym kolesiu i myślała, że spokojnie przeczeka, jak z nim nie wyjdzie, to Ciebie ma w odwodzie, bo przecież jesteś w nią zapatrzony jak w obrazek, to zniesiesz wszystko.

Choć pewnie też wkazywałeś nadmierną zazdrość, dlatego nie mówiła Ci prawdy..., choć to , że tak odsunęła się od Ciebie, świadczy o tym co wyżej napisałam.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Adrian37

(…) ciągle liczę że ona sie obudzi ale jak pisze mówię do niej to tylko słyszę odpowiedz daj mi spokój.

Adrian, Twoja żona już się nie obudzi i nie wróci do Ciebie, bo czuje pociąg do tamtego mężczyzny. I z tego, co piszesz, wynika, że jest to silny pociąg. Obecnie małżonka robi wszystko, aby skrócić dystans do niego. Ty stoisz jej tylko na przeszkodzie i – jak widać – ona nie przebiera w środkach, aby tylko sobie tę przeszkodę z drogi do swojego kochanka usunąć. Sytuacja, którą opisałeś, nie jest już tylko niepokojąca. Ona jest już właściwie jednoznaczna. Straciłeś żonę. Ona już nie tylko Ciebie nie kocha, ona usiłuje Ciebie zniszczyć. Zamiast liczyć na jej przebudzenie, obudź się sam, bo inaczej staniesz lada moment przed sądem w sprawie o znęcanie się fizyczne nad żoną. Być może już zdążyła założyć za Twoimi plecami Niebieską Kartę.

Twoja ukochana stała się Twoim wrogiem. Dlaczego? Odpowiem jeszcze raz: stoisz jej na drodze do celu, którym jest tamten facet. Nie próbuj więc ratować małżeństwa, bo będziesz na straconej pozycji. Zamiast tego ratuj siebie. Zacznij zbierać dowody na jej zdradę – zdradziła Cię przynajmniej emocjonalnie, choć nie byłbym wcale taki pewny, że nie doszło między nimi do zbliżenia fizycznego. Biorąc pod uwagę poziom agresji i ilość energii, którą żona wkłada w niszczenie Ciebie, należałoby przypuszczać, że w jej relacji względem „kolegi” kryje się znacznie więcej niż tylko „niewinne” sms-y.

Żona oszukuje Cię i okłamuje – na co jeszcze czekasz? Gdybyś nie odkrył jej romansu, miałbyś swój spokój, żyjąc w dotychczasowym matriksie, ale ona bez skrupułów nadal zdradzałaby Ciebie. Jednak coś wzbudziło Twoje wątpliwości i odkryłeś romans. I bardzo dobrze – im prędzej, tym lepiej. Popełniłeś jednak (co najmniej) dwa poważne błędy. Po pierwsze – jawnie poszukiwałeś dowodów na jej flirtowanie z obcym mężczyzną. Po wtóre – skonfrontowałeś żonę z wynikami swoich poszukiwań. Rozumiem Ciebie, miałeś pozytywne intencje, chciałeś ratować związek. Jednak nieopatrznie wydobyłeś na światło dzienne mroczne cechy charakteru swojej wybranki. Więcej więc już tych błędów nie popełniaj. Działaj dyskretnie. Zdystansuj się, aby odzyskać trochę równowagi i choć trochę utrudnić jej zarzucanie Ci przemocy. Nie afiszuj się z tym, co uda Ci się ustalić. Nie wdawaj się w kłótnie i nie dawaj się sprowokować. I przede wszystkim nie mścij się. Wiem, że to trudne, ale postaraj się zachować zimną krew. Jeśli nie dasz rady, przynajmniej nie okazuj przed żoną, że wewnątrz się gotujesz. Pamiętaj, że kto działa pod wpływem silnych emocji – przegrywa. Rób swoje. Zajmij się sobą, zbieraj świadków i dowody.

Pytasz, jak reagować na oczernianie Cię. Wobec żony staraj się reagować jak najmniej, a wobec rodziny – porozmawiaj z nimi na spokojnie, opowiedz obiektywnie o swojej sytuacji, nie wieszaj psów na żonie (wzburzone emocje temu sprzyjają, ale w ten sposób zniszczyłbyś swoją wiarygodność) i poproś ich o pomoc. Bezpodstawnych zarzutów nie musisz się przed nimi wypierać, bo to działa zazwyczaj w odwrotnym kierunku. Wprawny obserwator i tak prawidłowo oceni, kto tu kogo oczernia. Pamiętaj również, że zniesławienie i pomówienie są klasyfikowane jako przestępstwo w Kodeksie Karnym, więc prawo jest po Twojej stronie – (przynajmniej teoretycznie) możesz dochodzić swoich praw w drodze procesu sądowego. Problem w tym, że żona może sfingować pobicie i uzyskać obdukcję lekarską. Bardzo ważna jest więc m. in. nienaganna opinia wśród rodziny i znajomych. Możesz ich także uprzedzić o jej poczynaniach. Żonie natomiast nie rób scen. Dyskretnie zbieraj informacje, nagrywaj jej wypowiedzi, pozyskuj świadków. Uwierz mi, że to wszystko jeszcze bardzo może Ci się przydać.

I nie daj sobie wmówić, że ten romans to Twoja wina (bo po poronieniu itd. itp.). Twoja żona doskonale wie, co robi. Zauroczyła się w obcym facecie i zamiast zdusić to uczucie, jak zrobiłaby dojrzała emocjonalnie, rozsądna i odpowiedzialna żona, ona pozwoliła mu w sobie rozkwitać. Ty stałeś się – przepraszam – niewygodnym śmieciem na jej drodze, na który ona przelewa swój gniew i frustracje wynikające z zaistniałej sytuacji. Zachowuje się podle wobec Ciebie, więc zacznij przygotowywać się do obrony. Jakże inaczej można nazwać takie zachowanie? Odkryłeś, że Cię zdradza. Zamiast refleksji i przeprosin ona chce Cię ukarać, wytaczając na Ciebie najcięższe działa. Zniszczyłeś jej wygodne gniazdko, w którym chciała jeszcze sobie pożyć, zanim będzie mogła już na dobre zamieszkać z kochankiem. Jeśli Ty jesteś taki zły (rzekomo bijesz ją i znieważasz psychicznie), a on taki fantastyczny, czemu nadal jest przy Tobie, a nie przy nim?!

Trzymam za Ciebie kciuki!

Odnośnik do komentarza

Witam ,

Chciałem uzupełnić tylko wątek i dla tych co to czytają dać do wiadomości że wszystko co napisali OnkaY, i Carlo się potwierdziło.

Żona się do wszystkiego przyznała, "kochają się" od zeszłego roku on miał zostawić dziewczynę i dziecko ale niby w ostatniej chwili stchórzył i się jej wyparł. I zrzucił całą winę na nią, że to ona się w nim zakochała a nie on w niej. Dlatego mi się przyznała a w rzeczywistości dlatego że psychicznie sobie nie radziła. Ja na szczęście od jakiegoś czasu nabrałem do niej dystansu zraniła mnie ta rozmowa ale nabrałem pewności do podjętych decyzji o rozwodzie. Jej wywód o jej zakochaniu za waszą sugestią nagrałem mam nadzieje że to wystarczy w sądzie plus parę zdjęć. Strasznie się zawiodłem i na żonie i na teściowej którą szanowałem, a ona za moimi plecami instruowała córkę jak ma postępować z tamtym mężczyzną. Do mnie jeszcze wcześniej zadzwoniła i powiedziała żebym się nie martwił, że wszystko będzie dobrze. Skąd w ludziach tyle zła jest, jak po takim czymś mam komuś zaufać w życiu? Jak możecie to napiszcie jak mam postępować do momentu rozwodu to pewnie potrwa ona wyprowadzić się nie chce wyrzucić z tego co wiem jej nie mogę. Teraz łazi za mną i próbuje rozmawiać jak jej mówię, że nie chce to i tak przyjdzie i jęczy że go kocha że on ją oszukał i tak dalej, ze on tamtej nie kocha, że może jednak ją kocha itp. ile mogę to wychodzę z domu spotykam się ze znajomymi. Jak mam przetrwać ten okres nie wiem jaki jej cel jest w tym, że mi o tym mówi. Chce mnie psychicznie wykończyć?

Odnośnik do komentarza

Trochę myli Twoje zazwyczaj dobre serce i zawirowaniami w swojej duszy. Jakby chciała abys jako facet i jej przyjaciel jej kibicował, tłumaczyl zachowania i słowa tamtego- do jakiego stopnia ona ma u niego szanse a do jakiego nie.

A może jest tak przewrotna, ze widząc iz u tamtego jednak nic nie wskóra, sprawdza do jakiego stopnia się nią przejmujesz i do jakiego stopnia ona jest jeszcze ważna dla Ciebie.

Takie wunurzenia o niej i tamtym facecie powinienes sobie nagrywać. Ona jest tak sprytna, ze na rozwodzie spróbuje wykazac Twoją winę i poprosi o alimenty wyrównujące jej status życia po rozwodzie z Tobą.

Odnośnik do komentarza

Mówi Ci teraz co czuje, bo mleko się rozlało i traktuje Cię nie jak męża, tylko jak psychoterapeutę, bo wie, że może...
Jeśli chcesz się rozwieść, jedna ze stron powinna się wyprowadzić..., jak Ty po tym wszystkim możesz żyć z nią pod jednym dachem i jeszcze sluchać jej wypłakiwania w rękaw, znaczy, że jednak cały czas jesteś w nią zapatrzony i po cichu liczysz, że może jeszcze jest dla was szansa...

Czas leczy rany i nie jeden związek został reaktywowany, kolokwialnie mówiąc, po zdradzie..., nowa miłość żony minie i być może będziecie razem, jeśli Ty psychicznie podołasz.

Dlatego sam musisz rozważyć czy byłbyś w stanie dalej z nią być, nam dobrze mówić, zostaw , odejdź, itp.,ludzie wybaczają zdrady i jakoś żyją, choć na pewno nigdy nie jest tak samo, choć chyba facetom trudniej wybaczyć...

Na pewno dla higieny umysłu, powinniście teraz nie mieszkać razem.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...