Skocz do zawartości
Forum

Jak zaakceptować swój wygląd?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,mam problemy z jedzeniem...Od zawsze byłam pulchnym dzieckiem.W podstawówce zaczęły się pierwsze problemy wyśmiewanie z powodu wagi miałam nadwagę.Gdy uwagę zaczeli mi zwracać znajomi oraz rodzina stwierdziłam że muszę zrzucić pare kilo. Najpierw stosowałam odrzuciłam węglowodany słodycze oraz tłuszcze schudłam byłam bardzo zadowolona! Gdy schudłam 8 kg popatrzyłam w lustro i wyglądałam szczupło ale chciałam schudnąć jeszcze przerodziło się to w obsesje zaczęłam bardzo dbać o sylwetkę .Gdy byłam bardzo szczupła moja mama zaczęła się martwić i pilnować mojego jedzenia .Ja miałam obsesje na tym punkcie dlatego albo jedzenie dawałam psu albo prałam je do ust i wypluwałam w toalecie jadłam mało i nisko kalorycznie...trwało to 2 lata rok temu spróbowałam słodyczy stwierdziłam że nie ma co trzymać diety przecież nie przytyje...w rok przybyło mi 10 kg,pisze tu ponieważ chyba pętla zaczęła toczyć koło...zobaczyłam w lustrze osobę grubą nie akceptuje siebie zaczęłam znowu dietę płacze nad tym jak wyglądam i zastanawiam co ze mną jest nie tak,proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza

Twoje doświadczenia to klasyczny efekt jo-jo. Albo stosujesz restrykcyjną dietę, albo pozwalasz sobie na małe grzeszki i Twoja waga winduje do góry. Myślę, że wizyta u dietetyka i dobranie odpowiednio zbilansowanej diety pozwoliłoby Ci czuć się najedzoną i jednocześnie dbać o sylwetkę. Rozważ to. Nie zapominaj też o aktywności fizycznej. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...