Skocz do zawartości
Forum

Czemu wszyscy mówią,że nie nadaje sie do pracy?


Gość Onna1233

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Onna1233

Byłam na rozmowie w pracy,praca w hotelu,troche sprzatanie,i wydawanie posiłków gościom ..Babka jak mnie zobaczyla to jakby od razu mi podziekowala mówiąc cos w stylu,że juz widać po mnie,że nie nadaje sie [nie powiedziała tego dosłownie ale mniej wiecej o to jej chodziło] ,że szuka kogoś innego...Potem poszłam na rozmowe do fabryki na jakas produkcje,i tam kierownik zadzwonił do jakiegos innego kierwnika działu,żeby przeprowadzil ze mną rozmowe ''ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY SIĘ NADAJE'' niby to było pół zartem,ale znów przypomniała mi sie sytuacja z tego hotelu...Po czym mogą odnosic takie wrazenie?Co może sprawiac,że ludzie nie są do mnie przekonani?

Proszę o odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Gość niewiaodmon

Zawsze przyjmując pracownika sprawdza się czy się nadaje. to chyba normalne i logiczne dla ciebie?
Nie wiemy jak wyglądasz że tak mówią. Może ważysz 150 kg i ledwo się ruszasz? Może ważysz 40 i masz anoreksję? Może masz irokeza i kolczyki na całej twarzy? Może tatuaże, może ubierasz się wyzywająco albo na różowo, może masz opaleniznę jak skwarek i 10cm tipsy? Skąd mamy wiedzieć jak wyglądasz? Może zachowujesz się odpychająco, leniwie, ospale, niekumato, nie słuchasz, albo jesteś arogancka?
Bardzo łatwo patrząc na kogoś ocenić czy się nadaje czy nie po wyglądzie.

Odnośnik do komentarza

Gdy zaczęłam studia i szukałam jakiejkolwiek pracy, też zostałam tak potraktowana przez właścicielkę sklepu z pamiątkami. Wtedy bardzo mnie to zabolało. Byłam wtedy b. nieśmiałą dziewczyną z warkoczem i w okularach, także wyglądałam na niezbyt dojrzałą osobę. Niestety, pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby nieśmiałe. Jeśli masz z tym problem, należałoby popracować nad pewnością siebie (plus wygląd - czystość ciała, ubrań, delikatny makijaż).

Odnośnik do komentarza
Gość ania ani

gdy sie szuka pracy czlowiek jest w gorszym stanie psychicznym. Wszystko bardzie bierze sie do siebie. A jeszcze czesto brakuje wsparcia psychicznego, dobrze jesli ma sie co jesc.
Szukaj wytrwale, moze poszukaj nawet przy opiece nad dzieckiem, osoba starsza.
A sprawdzanie czy ktos sie nadaje to normalna sprawa. Nie da sie tego inaczej nazwac i malo kto probuje.
Nie przejmuj sie :)

Odnośnik do komentarza

~niewiaodmon
Zawsze przyjmując pracownika sprawdza się czy się nadaje. to chyba normalne i logiczne dla ciebie?
Nie wiemy jak wyglądasz że tak mówią. Może ważysz 150 kg i ledwo się ruszasz? Może ważysz 40 i masz anoreksję? Może masz irokeza i kolczyki na całej twarzy? Może tatuaże, może ubierasz się wyzywająco albo na różowo, może masz opaleniznę jak skwarek i 10cm tipsy? Skąd mamy wiedzieć jak wyglądasz? Może zachowujesz się odpychająco, leniwie, ospale, niekumato, nie słuchasz, albo jesteś arogancka?
Bardzo łatwo patrząc na kogoś ocenić czy się nadaje czy nie po wyglądzie.

Raczej jestem szczupła i zadbana. Generalnie lubię dbać o siebie i też jestem taka niekumata i trochę bez życia,ale przecież to trzeba najpierw poznać.. Generalnie nieśmiała jestem i niepewna siebie..Ale staram się dawać z siebie wszystko i wykonywać swoje obowiązki tak jak należy,a ta babka oceniła mnie po wyglądzie nie zamieniajac ze mną zdania

Odnośnik do komentarza

~klghfgf
Gdy zaczęłam studia i szukałam jakiejkolwiek pracy, też zostałam tak potraktowana przez właścicielkę sklepu z pamiątkami. Wtedy bardzo mnie to zabolało. Byłam wtedy b. nieśmiałą dziewczyną z warkoczem i w okularach, także wyglądałam na niezbyt dojrzałą osobę. Niestety, pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby nieśmiałe. Jeśli masz z tym problem, należałoby popracować nad pewnością siebie (plus wygląd - czystość ciała, ubrań, delikatny makijaż).

To nigdzie nie znajdę fajnej pracy bo zawsze ktoś będzie lepszy,nie moja wina że jestem nieśmiała,taki mam już charakter..A i nie jestem gruba i jakaś brzydka.. Raczej dość atrakcyjna jestem i szczupła ale przez charakter i to że nie jestem zbyt komunikatywna itp tracę dużo nawet bardzo dużo :(

Odnośnik do komentarza
Gość Onna1233

~lliszona
No to już wiesz, mówią że się nie nadajesz bo nie jesteś komunikatywna. Sama na to wpadłaś to już nie troluj. Nie chcesz tracić to bądź bardziej komunikatywna, tyle w temacie, sama na to wpadłaś.
Ale inni sa tez niekomunikatywni i jakos pracują,latwo powiedziec ''badz bardziej otwarta'' , ''badz zabawna i szalona''..Kiedy mam całkiem inny charakter to trudno jest mi się zmienic ;[

Jak mam pracować? jestem słabą jednostką,wrazliwa,mam dobre serce,ale nie mam twardej d[]py jak to sie mowi..;[

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...