Skocz do zawartości
Forum

Gdzie sie zapisać? Z kim porozmawiać ? Pomocy :(


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno sie tu nie odzywałam. Ale myślałam,że juz mój problem się wyciszył. Jednak jak sie kilka dni temu okazało-myliłam się. Otorz musze to z siebie wyrzucić,bo ja juz nie daje rady. Stwierdzilam ze to zaufane forum i mam nadzieję ze znajdzie sie tu lekarz lub inny specjalista który mi doradzi.
Choruje na schizofrenię paranoidalną od kilku lat tzn. Trzy lata temu to ze mnie "wyszło" a zdiagnozowana jestem od zeszłych wakacji. Ale czy mozna to nazwac wakacjami skoro Przez większą połowę siedzialam w szpitalu psychiatrycznym? I dopiero po ponad miesiącu siedzenia wypuścili mnie na przepustke. Ja z nikim nie nawiązałam kontaktu,poniewaz nie wychodzilam do ludzi. Komunikowalam sie jedynie z rodzicami, lekarzami a mimo to napisali mi na wypisie ze bylam nieufna i nie wychodziłam do innych. Ale ja uwazalam to za normalne. Dostalam nowe leki. Zwiększyli mi dawkę. Niby super. Bylo mniej głosów zakonnicy i innych. Ale wyszlam. I nic nie widzialam ! To byl sukces! Bralam leki, chodziłam do lekarzy. Niedawno jednak po kilku miesiącach te "głosy'' wróciły. Psychiatra zmieniła mi leki. Teraz na wakacje mam zwiększoną dawke i biore juz sam Ketrel 400 mg dziennie. Ale robilam ostatnio grilla z Tatą. I zobaczyłam - zakonnice z pocharataną twarzą. Ja sie zaczęłam trząść i bylam bardzo zdenerwowana. Nie pomagały nawet zapewnienia ze "To" nieistnieje. Ale jak moze nie istnieć jak to widzę?? Mimo tej dawki "czuje sie" ( jestem) bardzo obserwowana słyszę szepty szumy itp Ja juz nie daje rady. Chdoze do terapeuty i bardzo niefajnej pani psycholog i psychiatry. Najbliższy termin.do psychiatry mam w lipcu. Ale jak tak dalej pójdzie to ja nie wiem. Błagam gdzie sie zapisać? Z kim pogadać (tak zeby mnie zrozumiał)? Nie rozumiem jak mozna sobie wołać choroby, co w tych czasach jest"cool" (robia to glownie nastolatki i osoby starsze) . Przecież (chodz dla mnie to rzeczywistość) to jest męczące i nie do wytrzymania!
Zaraz pewnie zostanę zwyzywana i oskarżona o kłamstwo , ale ja sie w tym momencie nawet trzęse,mimo ze wzięłam leki. Chce tylko wiedziec z kim pogadać,zeby mi pomógł. Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza

Wiesz, że choroby psychiczne nie są do końca wyleczalne dlatego musisz pogodzić się z gorszymi chwilami.
Na forum możesz się wygadać ale nie oczekuj konkretnej pomocy bo nikt nie jest w stanie jej udzielić.
Musisz rozmawiać ze swoim psychiatrą i psychoterpeutą, ew. zmienić na innych jak nie masz do tych zaufania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...