Skocz do zawartości
Forum

Czy to choroba?


Gość Czarnaa98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarnaa98

Coraz częściej ostatnio jestem smutna, nie cieszy mnie już prawie nic, ciągle udaje siebie sprzed paru miesięcy. Nie wiem co mam już robić. Są okresy że jest dobrze a nawet lepiej wtedy mam tyle energi że mogłabym wszystko zrobić, głównie wtedy nie mogę usiedzieć na miejscu, a z kolei potem zawsze przychodzą takie dni, tygodnie czasami że nie mam ochoty z nikim rozmawiać, gdziekolwiek wyjść, zwykle wtedy siedzę sama w domu i rysuję, bądz czytam książki. Mam też różne dziwne myśli. Czuję się jakbym była dwoma zupełnie różnymi osobami, jedna szczęśliwa i uśmiechnięta, a druga smutna i zagubiona. Czy to jakaś choroba? Czy powinam iść do psychologa? Na koniec dodam że mam dopiero 20 lat.

Odnośnik do komentarza

Napisała Pani, że jest coraz częściej smutna i mało co Panią cieszy. Te słowa są niepokojące. Z drugiej strony napisała Pani o tym, że ma swoje hobby, że są chwile, kiedy ma Pani chęć i motywację do działania. Proszę zapytać siebie samą, czy to, co Pani aktualnie czuje, sprawia Pani cierpienie, przykrość? Czy czuje Pani wewnętrzny dyskomfort? Czy dostrzega Pani znaczącą różnicę w swoim funkcjonowaniu w porównaniu z wcześniejszym samopoczuciem? Jeśli odpowiedzi na powyższe pytania są na TAK, wówczas warto skonsultować się z psychologiem na rozmowę. Myślę, że to, czego Pani aktualnie doświadcza, wcale nie musi od razu oznaczać jakiejś choroby, depresji itp. Możliwe, że to chwilowy kryzys i potrzebuje Pani jedynie wsparcia, by przez ten kryzys przejść w sposób konstruktywny. Proszę pozwolić sobie pomóc i skorzystać z pomocy psychologa/psychoterapeuty. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...