Skocz do zawartości
Forum

Jak poradzić sobie z nieśmiałością?


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak poradzić sobie z nieśmiałością? Mój problem polega na tym, że w większej grupie osób jestem cała spięta, praktycznie się nie odzywam, bardzo się stresuję. Podejrzewam, że przyczyną jest niskie poczucie własnej wartości, cały czas myślę o tym i szukam rozwiązania. Mimowolnie porównuje się do innych i to pogłębia moje obniżenie nastroju. Jestem cicha i spokojna jednak w głowie krzyczy ekstawertyk. Nie twierdzę, że nim jestem ale w domu potrafię być głośna, zabawna. Wszystko się zmienia kiedy wyjdę na zewnątrz. Moje pytanie brzmi czy istnieją jakieś ćwiczenia, sposoby, które dają dobre rezultaty w dążeniu do pewności siebie i poczucia własnej wartości?

Odnośnik do komentarza

Myślę, że pomocne wskazówki, jak radzić sobie z nieśmiałością i przede wszystkim, jak przestać traktować nieśmiałość jako wadę, znajdzie Pani pod linkiem: Jak przełamać nieśmiałość? Proszę pamiętać, że nieśmiałość to nie tylko małomówność, wstydliwość czy unikanie towarzystwa. To również dyskrecja i umiejętność słuchania, a to dobry kapitał, by budować na tym udane i trwałe relacje międzyludzkie. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...