Skocz do zawartości
Forum

wymuszanie imprez


Gość marta300

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mój mąz miał urodziny a ja imieniny. Rodzice moi w związku z tym wymuszają zrobienie imprezy nie zważając uwagi na to, że ja cały tydzien pracuje do późna, nie mam jeszcze wypłaty i mało kasy, mąz pisze prace dyplomową, mamy lekarza w piątek pod wieczór, chcielibyśmy pobyć trochę razem na spokojnie odpocząć, nie mam kiedy nawet domu posprzątać, w sobotę ma być deszcz i zimno a to grill ma być i wymóg cukinii nadziewanej i co jeszcze?! Owszem myśleliśmy o jakiejś imprezie dla rodziny ale to za jakiś czas, łącznie z rodziną męża. Argument też taki, że mama co tydzień coś robi, siostra z mężem czasami też a my nic i że "wypadałoby". Dodam, że mieszkamy z moimi rodzicami w jednym domu ale osobnych mieszkaniach bo na razie inaczej się nie dało, jesteśmy 1,5 roku po ślubie. My ogólnie fakt rzadko imprezy robimy bo brak czasu, pieniędzy ale kiedy tylko mogliśmy to robiliśmy. Nie lubię takiego wymuszania. Nie mamy nawet kiedy posprzątać w domu a dla gości trzeba super zrobić porządek. No i siostrze mówiłam ostatnio, że u nas impreza dopiero wsierpniu a teraz nagle wyskakuję z ta sobotą to trochę głupio wygląda. A oni w niedzielę jadą do jego mamusi na tydzień... mój mąż nie widzi rodziców po pół roku prawie i żyje a oni tam co chwilę latają 400 km. Ale to już inna sprawa. Po prostu nie wiem jak to rozegrać bo moi rodzice zwłaszcza mama to dośc ciężcy ludzie i trudno się dogadac i wytłumaczyć. Tak jak na siłę kazali nam prosić na wesele osoby, które nie mieliśmy ochoty zapraszać a i ak do dziś nie mamy kontaktu, nawet na ulicy nie znają. Sama nie wiem jak to rozegrać...

Odnośnik do komentarza

Musisz być stanowcza i nie pozwalaj sobą manipulować.
Nic nie musisz.
Nie rób nic w niezgodzie ze sobą, tego co trudno ci zaakceptować.
Ucz się asertywności, czas najwyższy.
Teraz akurat pogoda też nie będzie odpowiednia na grilla, to masz również wymówkę.
Powiedz nie , przekladam na inny termin i koniec tematu.
Jak rodzina chce może codziennie robić imprezy, ty nie musisz wcale.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...