Skocz do zawartości
Forum

toksyczna koleżanka z pracy


Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z toksyczna koleżanką z pracy. głupie teksty do mnie mówi typu : nie obijaj się ,a nie siedzę tylko pracuje ostano powiedziałam do niej by się ode mnie odczepiła , ale ona dalej mi docina . ciągle mówi co mam robić jak bym była jej podwładną . ostatnio dostaliśmy ochrzan obydwie byliśmy winne, ale oczywiście mnie obwiniała . już mam jej serdecznie dość , ale niestety jestem na nią skazana . czasem jak jej e postawię to bywa agresywna słownie tzn używa wulgaryzmów lub wyśmiewa się z tego co mówię na głos . z jednej strony nie chce się kłócić ale z drugiej strony ona mnie traktuje jak jakąś gorszą od siebie. jak siebie z nią poradzić ?widać dziewczyna ma niską samo ocenę bo ciągle domaga się pochwał w pracy tzn pyta kogoś czy ładnie wykonała swoja prace ona chyba chce się na mnie dowartościować?

Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie ona boi sie ta prace stracic albo widzi w tobie konkurentke i chce pokazac ze jest lepsza od ciebie . W dodatku ona robi show, czyli pokazuje ze zrobila swoja prace i chce pochwal. Gdy ktos pochwali to zapamieta ze to ona zrobila. Gdy robi cos zle zwala na ciebie. Uwazaj na nia.

Odnośnik do komentarza

tylko jak sobie z nią poradzić? z nią się ciężko pracuje . raz podpadła kierownice teraz ja kontrolują bardziej nie maja zaufania . to jest praca w terenie czasem podjeżdżają i sprawdzają efekt pracy. ja parę razy przyłapali jak siedzi i raz była sytuacja ze źle wykonała swoja prace musiał ktoś po niej poprawiać .denerwuje mnie tez ze ciągle mnie namawia bym sobie z nią zrobiła przerwę na papierosa ( ja nie pale ) chyba najlepiej powiedzieć ze nie mam czasu i robć swoje?

Odnośnik do komentarza

Rob to za co ci placa, jak zrobisz mozesz bawic sie w pogaduszki. Na papierosku najczesciej wychlapiesz to co wiesz a przeciez o to jej chodzi, zeby wiedziec na czym stoi i jak sie odbic. Nie daj sie podejsc. Polecam audiobook na YT Jak zdobyc przyjaciol i zjednac sobie ludzi Dale Carnegie

Odnośnik do komentarza

dziś do mnie powiedziała " chodź tutaj debilko " powiedziałam ze nie życzę sobie by ta do mnie mówiła bo zgłoszę to komu trzeba jak się to powtórzy. ona ze nic takiego przecież obraźliwego nie powiedziała ze mi nic nie można powiedzieć , bo się obrażam o byle co i zachowuje się jak dziecko. przeprosiła mnie, ale nie zmienia to faktu , ze mnie obraziła . nie wiem czy nie powinnam to zgłosić do kierownika? często się zwraca do mnie wulgarnie jak coś nie tak zrobię w pracy np popierdoliło cie? jebieta jesteś jakaś?chora jesteś?jebło cie coś? etc . nawet jak się nie odzywam to mnie zaczepia . niestety nie mam żadnych świadków bo byłyśmy same

Odnośnik do komentarza

Grunt to kultura w kontaktach międzyludzkich; stonuj swój język, swoje slownictwo: ulica Cię chowała ?; świetne słownictwo do pracy kontaktowej z ludzmi; biedna jestes, ze taką kindersztubę z domu wyniosłas; takimi zwrotami nie obrażasz mnie, choć wydaje się to być Twoim celem, tylko siebie, bo jak widac słoma zawsze z butow wyjdzie.

Lepiej się do niej nie odzywaj, jak Cię przyaatakuje to sobie ją możesz komórką nagrać. Szefowie nie lubią konfliktów i pozornie z konieczności staną po Twojej stronie, ale zawsze będą patrzeć, ze jesteście dla nich problemem, chyba, ze widzisz możliwośc, ze zamienia Cię zespolem z jakąs inną dziewczyną, to możesz poprosić o rodzaj przeniesienia, nawet zbyt bardzo się nie rozwijając dlaczego robisz unik i nie chcesz pracować z tą dziewczyną. Po prostu nie chcesz , rożnice charakterów i sposobu bycia.

Odnośnik do komentarza

kikunia55
Grunt to kultura w kontaktach międzyludzkich; stonuj swój język, swoje slownictwo: ulica Cię chowała ?; świetne słownictwo do pracy kontaktowej z ludzmi; biedna jestes, ze taką kindersztubę z domu wyniosłas; takimi zwrotami nie obrażasz mnie, choć wydaje się to być Twoim celem, tylko siebie, bo jak widac słoma zawsze z butow wyjdzie.

Lepiej się do niej nie odzywaj, jak Cię przyaatakuje to sobie ją możesz komórką nagrać. Szefowie nie lubią konfliktów i pozornie z konieczności staną po Twojej stronie, ale zawsze będą patrzeć, ze jesteście dla nich problemem, chyba, ze widzisz możliwośc, ze zamienia Cię zespolem z jakąs inną dziewczyną, to możesz poprosić o rodzaj przeniesienia, nawet zbyt bardzo się nie rozwijając dlaczego robisz unik i nie chcesz pracować z tą dziewczyną. Po prostu nie chcesz , rożnice charakterów i sposobu bycia.

chodzi teraz i gada do innych pracowników , ze ja to powoli robię, rozmawiam ciągle przez telefon i bawię się telefonem a ona zapernicza za mnie! fakt wczoraj rozmawiałam chwile z koleżanka , ale ona tez rozmawia przez telefon np z córką .czasem siadam na chwilę i coś zerkne w telefoni , a potem robie dalej trwa to to chwile zawyczaj nie to , ze siedze nie wiadomo ile . jak ona pali papierosa to jest dobrze ? mam wrażenie , ze ona wszystko robi by mnie z pracy wyrzucili . pare dni temu jeden przyszedł do nas to siedziała i gadała i nikt jej nic nie mówi .

Odnośnik do komentarza

Najważniejsze w takich sytuacjach to zachować spokój, nie reagować na zachowania innych osób. Nie jest to łatwe i czasami potrzebujemy dużo czasu aby zauważyć różnice. To jest tylko znajoma z pracy i przejmując się nią szkodzisz tylko i wyłącznie sobie. Warto nad tym popracować. Osobiście, z wielu względów, polecam medytacje. Coraz więcej osób stosuje tą metodę i naprawdę przynosi pozytywne rezultaty. Mam jednak jedną ale ważną uwagę, jeśli medytować to dla samej medytacji a nie dla osiągnięcia czegoś ponieważ wówczas jest nieskuteczna. Życzę powodzenia

Odnośnik do komentarza
Gość Zmęczona

Dziewczyny poradzcie co robic bo juz mam dość,koleżanka miała chrapkę na stanowisko na którym teraz pracuje bo zostałam na nie wybrana przez przełożonego,no i zaczęło sie ze wszystko nie robie jak trzeba ze jej bałagan robie itd,chociaż przełozony jest zadowolony z mojej pracy,ciàgłe pokazywanie mi ze ona robi najlepiej i jest nieomylna jak postapić z takà osobà?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...