Skocz do zawartości
Forum

Zle mysli


Gość Therev

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem trzynastoletnim nastolatkiem. Jestem osobą sumienną i wrażliwą. Od niedawna zaczely mnie nekac tzw zle mysli, zwiazane z zabijaniem i innymi obrzydliwymi rzeczami. Nie mam zadnych zaburzen ani nic z tych rzeczy. Wystarczy ze pomysle tylko o kims albo o osobie z mojej rodzinie i juz te mysli przychodza typu; co ja bym jej zlego zrobil. Bardzo mnie to dreczy i stresuje lecz sa chwile kiedy o tym zapominam np. Wykonujac jakas czynnosc, wymienialbym tu te mysli ale sa zbyt obrzydliwe. Bardzo mnie to stresuje i sa momenty kiedy chce mi sie plakac, prosze o porady jak o tym zapomniec lub co zrobic bardzo wstydze sie mowic tego rodzicom bo jak zareaguja jak powiem im ze mam takie mysli np na temat ich albo mojej mlodszej siostry.

Odnośnik do komentarza

Możliwe, że myśli, jakie się u Ciebie pojawiają, mają charakter myśli natrętnych. Towarzyszy im lęk i poczucie winy. Nie chcesz tych myśli, ale one same się narzucają. Kiedy pojawiają się u Ciebie "złe myśli", postaraj się czymś zająć, np. idź pobiegaj albo pojeździj na rowerze. Nie zostawaj też wtedy sam, ale szukaj towarzystwa, rozmawiaj. W ten sposób skupisz uwagę na czymś innym niż "rozmyślaniu o złych rzeczach".

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...