Forum Psychologia

Mam 30 lat i jestem dziewicą

~catr1304

~catr1304 wpis edytowany

Bardzo chciałabym się jeszcze kiedyś zakochać. Często mam sny erotyczne, chciałabym się w końcu przespać z mężczyzną. Czuję, że ominęło mnie w życiu coś pięknego. Boję się jednak, że dla mnie już za późno. Wprawdzie młodo wyglądam, ale czuję się jak ktoś, kto się zestarzał, zanim skorzystał z młodości. Przeżył ktoś z was pierwszy raz po 30? Czy w ogóle jest jakaś górna granica wiekowa pierwszego razu? Przecież nie przeżyję go w wieku 50 lat!Wyobrażacie sobie moje cierpienie? Wszędzie chodzę sama,na przykład do kina. To dla mnie męczarnia, gdy widzę pary 20-, 30-latków, które trzymają się za ręce i się do siebie przytulają. Widzę czasami nawet 16, 17-latków. Żałuję, że nie przeżyłam pierwszej miłości w liceum, jak większość moich rówieśników. To musi być coś pięknego. Ale mi zabraniano. Teraz już chyba za późno. Chyba rodzice za bardzo chcieli mnie chronić. Udało im się, ale chyba w zamian okradli mnie z bardzo pięknego uczucia. Katastrofa. Wielu moich znajomych jest po ślubie, niektórzy dawno mają dzieci. Ciągle się zastanawiam, co poszło nie tak, czemu akurat ja się stałam taką kaleką. Jak myślicie?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~onkaY

~onkaY

Hmm, nie odniosę się do Twojego problemu, ponieważ mam nieodparte wrażenie, że ten wątek wyprodukawał ten sam troll, który wcześniej wrzucił temat "Lęk przed dorastaniem córki".
Obydwa problemy łączą się ze soba i dziwnym trafem pojawiły się w krótkim czasie, jeden po drugim.

mgr Kamila Krocz

mgr Kamila Krocz

Odpowiedź eksperta

Patrzy Pani na swoją sytuację jako na problem, zazdroszcząc innym związków, rodziny, dzieci. Myślę, że fakt, iż jest Pani 30-letnią dziewicą niepotrzebnie postrzega Pani w kategoriach przeszkody czy jakiejś trudności. Jest Pani wciąż młodą kobietą. Sama Pani napisała, że wygląda Pani młodo. Całe życie przed Panią, dlatego proszę nie poddawać się zgorzknieniu, ale patrzeć w przyszłość z optymizmem. Pozdrawiam i powodzenia!

100945 mgr-kamila-krocz Kobieta, 33 lata, Lublin
~aqwa

~aqwa

To znaczy, że po prostu się szanujesz i nie udostępniasz swojej bliskości byle komu. U kobiet, jest to postrzegane jako zaleta.

~OnTaki30

~OnTaki30

Witaj rówieśniczko, też mam 30 lat. Ty masz jeszcze o tyle dobrze, że jesteś kobietą. A wiadomo, że z kobietami w tym temacie jest inaczej. Ja jestem 30 letnim prawikiem i ja to dopiero się mam. Faceci jednak bardziej "najeżdżają" na swoje życia. Przewalone, to można dodać.

~przyczyna i metoda

~przyczyna i metoda

przyczyną pruderyjne wychowanie przez rodziców i brak wychowania seksualnego w szkole. W związku z tym taka osoba nawet nie wie co to orgazm masturbacyjny i nawet nie dąży do prawdziwego seksu, a lata lecą, lenistwo i wygoda też, bo nie ma prania przysłowiowych pieluch i gderania małżonka..
Spróbuj masturbacji, a jak spodoba ci się orgazm, to do 40-stki możesz jeszcze urodzić se dziecko, i dla niego żyć i nim się cieszyć, no i masturbacją, konieczną dla zdrowia, też.
Notabene, brak orgazmów/rozładowania seksualnego pada ma mózg..

~catr1304

~catr1304

Dlaczego niby brak rozładowania seksualnego siada na mózg? Mnie się zawsze wydawało, że tego typu twierdzenia to głupie żarty. Czy to ma jakiekolwiek naukowe podstawy? Przecież kiedyś ludzie mieli bardziej restrykcyjne podejście do seksu niż dzisiaj. A księża i zakonnice? A aseksualiści? Przecież żyją całe życie bez seksu.