Skocz do zawartości
Forum

Strach przed psami


Gość panna.myszka

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sprobowac oswoic sie z psami, moze niech w tym momencie przy tobie ktos bedzie, zebys sie nie czul osaczona i nie bala. Trzena sprobowac sie zblizyc do psa i go dac mu dlon, niech powacha, liznie. Niech sie zaprzyjazni z toba a zobaczysz, ze psy sa slodkie!

Odnośnik do komentarza

jak mozna bac sie psow ja kocham psy uwielbiam psy jak widze psa nawet bezpanskiego to zawse podchodze czesc pies poglaszcze pomiziam itd i o dziwo mialam ze 3 latka jak pies sie na mnie rzucil (obcy jakiejs babki z osiedla) a mimo to nie boje sie psow. rodzice mnie uczyli zebym sie nie bala nie okazywala strachu, zebym byla pewna siebie ale i okazywala psu szacunek wtedy on bedzie czul respekt ale i przyzjazn

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza
Gość pati1234

Większość tych, którzy piszą "jak można się bać" itd., tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z tego, co czuje osoba, która dobrze wie, że nie każdy pies chce ją ugryźć, jednak traumatyczne przeżycie powoduje coś takiego, czego nie są w stanie usunąć tylko takie tłumaczenia. Wiem o tym bardzo dobrze, ponieważ pogryzł mnie mój pies kiedy byłam jeszcze dzieckiem, także byłam w szpitalu, to był owczarek niemiecki. Ja wiem, że żaden pies nie ma wobec mnie złych zamiarów, jednak wystarczy jeden "flashback" z tego wspomnienia i to powoduje paraliż, może jest tak dlatego, że kiedy mnie ugryzł, nie dałam mu jakiegoś powodu i teraz też wiem, że mimo że nie dam powodu, MOŻE się tak stać, pamiętam DOKŁADNIE tą krew, tą ranę, ten strach, ten swój krzyk, i dobrze wiem, że nie każdy pies..ble ble.. ale to siedzi dużo głębiej... u mnie jest to do takiego stopnia nasilone, że dostaję paraliżu w momencie kiedy widzę psa bez smyczy, obojętnie czy jest duży, czy niewielki, zazwyczaj odwracam się od niego w drugą stronę, aby w ogóle nie widzieć go i serce zaczyna mi walić, zamykam oczy, odliczam aż on przejdzie, nie jestem w stanie ani się cofnąć, ani iść do przodu, mam wrażenie że on przenika i widzi mój strach, że wtedy myśli że coś ze mną nie tak skoro się boję i tymbardziej chce ze mną walczyć, to nasila strach jeszcze bardziej, to nie jest takie proste powiedzieć NIE BÓJ SIĘ, skoro chcę się nie bać, ale nie potrafię nad tym zapanować... wyobraźcie sobie że ktoś zmusza was do skoku z bungee (tych którzy np. boją się wysokości) i każą wam się nie bać, może robicie to, ale spróbujcie się nie bać, nie czuć strachu... straszne to jest i utrudnia mi strasznie życie, boję się, że któregoś dnia spotka mnie sytuacja, że będę kompletnie sama i wyjdzie mi pies... śni mi się to w najgorszych koszmarach... straszna trauma:( i blizny:( a tak kochałam mojego pieska...Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Pati ma duzo racji. Ja sama bardzo lubię psy, i wiele innych zwierząt, ale rozumiem ludzi, którzy się ich boją, bo mają uraz. Moja siostra została pogryziona w dzieciństwie, i tez się boi psów, mimo bardzo pozytywnego nastawienia do zwierząt. Tak samo moja przyjaciółka, której się to samo przytrafiło. To nie zależy od podejścia do zwierząt, po prostu takie zdarzenia sprawiają, że człowiek nabiera takich lęków, i tyle.

Odnośnik do komentarza

Też panicznie bałam się psów. Drętwiałam ze strachu i żadne tłumaczenie nie pomagało. Psy to wyczuwały i nawet kundel z podwórka, którego dzieciaki uwielbiały, też mnie obszczekiwał.
Okoliczności sprawiły kiedyś, że musiałam się przełamać. Była sfora półdzikich psów, ale przyjaznych, więc chodziłam z kawałkami wędlin w kieszeni i rzucałam je jak najdalej od siebie - by nie podchodziły zbyt blisko. Jednocześnie tłumaczyłam sobie, że jestem bezpieczna.
Pomogło. Dziś jestem ostrożna, ale nie panikuję.

Jedni boją się pająków, inni myszy lub psów - i jeszcze mnóstwo innych rzeczy wywołuje paniczny strach.
To fobia, ale można ją przełamać.
Są jakieś tam kursy, które pomagają w tym, poszukaj w internecie.
Warto, bo życie zrobiło się przyjemniejsze, odkąd pozbyłam się strachu.

Odnośnik do komentarza

Najpierw radziłabym "poznać swojego wroga" :) czyli poswiecic dwie godzinki na przewertowanie internetu, szukaj artykułów o mowie ciala psa, o tym, co je pobudza, ze merdanie ogonem wcale nie musi oznaczac radości, jakie ludzkie zachowania są dla nich dziwne/ciekawe i jesli starczy Ci czasu mozesz zalogować sie na jakąś strone miłośników psów, blogi, pooglądać zdjęcia, poczytać o tym, jak ludzie spędzają czas z psami, po prostu zagłęb sie w temat. Zazwyczaj boimy sie tego, czego nie znamy i nie rozumiemy :)

Odnośnik do komentarza
Gość costamcos

Miłośnicy zwierząt...

OGARNIJCIE SIĘ.

Każdy ma prawo bać się i nie lubić różnych rzeczy, tak nawet waszych przeuroczych zwierzaków...
Strach przed psami nosi nazwę kynofobii i nie jest wcale taki rzadki.
Ja sama nie przepadam za psami. Nie nazwałabym tego fobią ale normalnym, racjonalnym lękiem przed czymś czego nie znam i najprawdopodobniej nigdy nie poznam. Bo któż z nas wie, co takiemu psu łazi po łbie? To,że jakiś specjalista coś tam nagada,że psy niby nie gryzą niesprowokowane nie musi wcale oznaczać, że tak jest, a zazwyczaj są to zwykłe spekulacje. Człowiek nie wie co jego bliźni ma w głowie,a co dopiero stworzenie, którego stanu umysłu nie jesteśmy sobie nawet w stanie wyobrazić..

Psy są nieobliczalne. Z tego co wiem to te zwierzęta posiadają coś w stylu intuicji, tzn. mogą stwierdzić, że lubią lub nie lubią jakiegoś człowieka. Są ludzie, na których większość psów warczy, są tacy,których te zwierzaki kochają i nie sądzę,żeby chodziło tutaj o to,że ci pierwsi odczuwają lęk i tym samym prowokują psy,raczej coś więcej jest na rzeczy..
W każdym razie, nie zamierzam zostać pogryziona przez fanaberie jakiegoś futrzaka, bo "on mnie nie lubi".
Sama mam w domu psa, tyle,że jest to pies mojej siostry, ne mój ale skurczybyk sadził się na mnie parę razy. Pewnie jakieś urazy z poprzedniego życia zanim trafił do schroniska dały o sobie znać. Nie wiem, nie znam się na tym i nie chcę się poznać. Ja do psów się nie przekonam,a autorko,jeśli Tobie przeszkadza ta fobia to po prostu zalecam terapię, bo innego wyjścia nie widzę.

Odnośnik do komentarza

Żeby chociaż przełamać lęk przed pieskiem twojego chłopaka pójdź do niego poproś go, aby trzymał psiaka na rękach i na smyczy. Nie musisz nawet dotykać go, ale musisz przyzwyczaić się do tego że on tam jest. Myślę że ufasz swojemu chłopakowi i jeżeli powie że ci nic nie zrobi to po prostu spróbuj uwierzyć, bo myślę że ukochana osoba by cię nie okłamała i nie dała by ci zrobić krzywdy. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

pysia999, to stary wątek, a chłopak śmiał się z autorki, z jej lęków.
Zwierzęta, zwłaszcza psy, świetnie wyczuwają emocje. Jak pomiędzy ludźmi nie ma zaufania, pewności że: "obronisz mnie jak trzeba", to pies na pewno to wyczuje. Jak jest zaufanie między ludźmi to dla zwierzęcia sprawa jest jasna. Wie, że nie może i krzywdy nie zrobi. To działa tak samo jak wszystko inne czego się czasem boimy. Czy ktoś się z nas śmieje, straszy jak wsiadamy do samolotu? - dajmy na to...

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2011 o 15:10, Gość Mgiełka30 napisał:

jak można się bać psów??? Ja rozumiem jakiś dużych bo przed nimi sama czuję respekt ale yorki to juz lekka przesada. Taki maly piesek ci nic nie zrobi a nawet jesli to łatwo się przed nim obronisz

xd istnieje coś takiego jak fobia.

Ja akurat nawet gdy pomyślę o psie bardzo się stresuje. Moje wszystkie 'najgorsze dni w życiu' są najgorsze właśnie przez psy, pamiętam doskonale nawet jedną sytuację z przedszkola gdy były zajęcia o psach gdzie był wtedy pies. Wtedy miałam drgawki, duszności i ciągłe bóle głowy i brzucha miałam pojechać do szpitala ale nie pamiętam już dlaczego nie pojechałam xd Zaczęłam bać się psów gdy miałam około 4 lata, teraz mam 15 i nic się nie zmieniło. Chodziłam na terapię ale niestety to nie pomogło ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...