Skocz do zawartości
Forum

Czerwone uszy, do jakiego lekarza pójść z tym problemem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie. Chciałbym opisać moją dolegliwość i uzyskać porady do jakiego lekarza najlepiej się udać. A mianowicie od kilku tygodni bardzo jestem niespokojny. Jestem obecnie zagranicą z żoną i nie czujemy się szczęśliwi z tego powodu, ale w planach mamy powrót za kilka lat i to nam pomaga tu wytrwać. Denerwuje się także atmosferą która panuje w pracy, jak to zagranicą polak polakowi wilkiem. W pracy gdy ktoś patrzy na mnie gdy pracuję robię się czerwony na twarzy ( teraz nieco rzadziej) serce wali mi jak oszalałe. Trwa to chwilę. Także przy niektórych wykonywanych czynnościach się czerwienie, wyrobiłem po prostu nawyk w których tak się ze mną dzieje. Ostatnio w pracy próbuje to wszystko kontrolować,ale kiedy wracam do domu wtedy wybucham, czuję jak w żołądku mnie pali, uszy stają się mega czerwone i piekące. Po powrocie z pracy muszę mieć czas tylko dla siebie, unikam spotkań z osobami zaraz po pracy, ale czasami się nie da, bo tak jak np. wczoraj znajomy musiał przyjść do mnie by załatwić sprawę, było mi mega źle z tym uczuciem. Działa to tak że skumulowane emocje co jakiś czas musza się uwolnić. Robię co mogę w tym kierunku, czytam książki na temat rozwoju osobistego, ćwiczę, chodzę na spacery, kilka razy byłem jakiś czas temu u psychologa. Jest to tak ze pojawia się ten problem co jakiś czas, teraz mnie to męczy, pomęczy kilka tygodni (mam taką nadzieję) i znowu powróci za kilka miesięcy. Nie wiem jak już z tym sobie poradzić. Tyle mam planów tyle marzeń a ten problem w tym przeszkadza. Może ma ktoś podobny problem i opisze jak sobie z nim radzi. Pozdrawiam gorąco. Mateusz

Odnośnik do komentarza

Panie Mateuszu, podejrzewam, że czerwienienie się to tylko wierzchołek góry lodowej, tzn. że Pana problem tkwi głębiej, a najprawdopodobniej wiąże się z kumulowaniem negatywnych emocji. Stres i napięcie, jakie Panu towarzyszą, sprawiają, że nie kontroluje Pan swoich reakcji, stąd np. wybuchy, zdenerwowanie, dyskomfort psychiczny. Radziłabym skonsultować się z psychologiem i rozważyć skorzystanie z psychoterapii.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...