Skocz do zawartości
Forum

nietypowy


Gość roota

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś zna sposób na powolne "odstawienie" aktywności fizycznej? Zaczęłam uprawiać sport, aby się rozładować. Na początku pomagało i nie było to całym moim życiem, teraz dzień bez jakiegokolwiek wysiłku nie wchodzi w rachubę, zawładnęło to mną. Najgorsze jest to, że "nerwowość i niechęć" wróciła z dwojoną siłą. Jedyną ulgę czuję podczas wysiłku i jakieś dwie godziny po, denerwuje mnie jak ludzie chcą się ze mną spotkać, bo wiem, że wtedy będę musiała przesunąć "trening". Oczywiście to nie jest tak, że trenuje po 8 godzin dziennie, ale 7 dni w tygodniu po 2 godziny różnej aktywności fizycznej to i tak stanowczo za dużo (koszykówka, basen, rower, bieganie). Ciało czasami ma dość, ale i tak idę zrobić rundę, nie wspominając, że kontuzje nie są w stanie mnie powstrzymać. Naderwanie mięśnia w ręce? można biegać zamiast iść na kosza itd itp. Sport uprawiam dla siebie, nie biorę udziału w żadnych spędach, wszystko amatorsko nie dla wyników tylko dla "spocenia się i zmęczenia". Jak długo to trwa? zaczynałam 3 lata temu od półtora roku daje sobie w kość. może ktoś miał podobnie i jakoś sobie z tym poradził? sama wiem, że to przegięcie, ale zapętliłam się.

Odnośnik do komentarza

Znajdź alternatywę dla sportu. Bardzo dobrze, że idziesz na spotkania ze znajomymi. Owszem, może na początku się denerwujesz, jest irytacja, że nie możesz iść na trening, ale z czasem możesz się przekonać, że czas spędzony ze znajomymi też jest fajny i potrzebny. We wszystkim konieczny jest balans. Zastanów się, co jeszcze lubisz robić w wolnym czasie, oprócz sportu i wprowadź to do swojego tygodniowego grafika. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...