Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego tak boję się przyszłości?


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Boje się swojej przyszłości :( Chodzę do szóstej klasy podstawówki i obawiam się o to, co będzie po niej... Większość się rozdzieli i po prostu kontakt się urwie. Chciałbym chodzić z moimi przyjaciółmi/kolegami dalej do szkoły, ale wydaje się to niemożliwe... Może z paroma będę w przyszłości w szkole, aczkolwiek ze znaczną większością napewno czeka mnie rozłąka. Boje się że w nowej szkole się nie odnajdę, ponieważ jestem raczej zamknięty na nowe znajomości i mam lęk przed tym... Proszę o pomoc fachowcy, proszę napisać jak przezwyciężyć ten lęk bo powoli tracę nadzieję, że tego dokonam samodzielnie...

Odnośnik do komentarza

Zazwyczaj boimy się tego, co nowe i nieznane. Rozumiem, że przyszłość może rodzić jakieś obawy. Nowa klasa, nowi znajomi, możliwe, że nowa szkoła... To może trochę wzbudzać lęk, czy się sprosta nowym oczekiwaniom. Postaraj się jednak nie wybiegać w przyszłość i nie układać w głowie czarnych scenariuszy, co to będzie. Skup się raczej na tym, co jest tu i teraz, tzn. inwestuj w aktualne znajomości, spotykaj się ze znajomymi, myśl o tym, by jak najlepiej zakończyć rok szkolny. Wierzę, że pewne sprawy zadzieją się spontanicznie, bez konieczności układania karkołomnych planów. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...