Skocz do zawartości
Forum

Jak dogadać się z mamą?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio mam problemy z mama Przez ostatnie dwa tygodnie tracę kontakt z mama. Jednego dnia strasznie bolał mnie brzuch po prawej stronie mama stwierdziła że może jestem w ciąży nie zwracając na to że mam 14 lat i no nie bawię się w takie rzeczy później dopuściła i znowu po jakimś czasie zaczęła mi wszystkiego zabraniac ostatnio zapytała mnie czy może ktoś mi czegoś nie zrobił albo czy ja czegoś nie zrobiłam odpowiedziałam że wszytko jest okej bo tak jest oprócz tego że brakuje mi jej dawnej brakuje mi jej i nie mogę już z nią normalnie porozmawiać bo ona mnie nie słucha tylko wymyśla swoje historie . Co mam zrobić żeby było jak dawniej albo lepiej?

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że lęk i obawy Twojej mamy wynikają z jej troski o Ciebie. Wchodzisz stopniowo w wiek dorosłości, dojrzewasz i Twoja mama zapewne obawia się, czy nie rozpoczęłaś już współżycia, czy przez zbyt wczesną inicjację nie zmarnujesz sobie życia. Myślę, że wiele mogłaby wyjaśnić między Wami spokojna rozmowa. Wyczuj moment, kiedy mama ma czas, kiedy Ty masz czas, kiedy jest spokój, nikogo nie ma w domu i powiedz mamie od serca: "Wiem mamo, że się o mnie martwisz, boisz się, czy nie współżyję, czy ktoś mnie nie skrzywdził, ale jestem odpowiedzialną młodą kobietą. Zaufaj mi". Jeśli czegoś nie wiesz, podpytaj mamę, chociażby o antykoncepcję itd. Wierzę, że mama jest Twoją przyjaciółką i chce dla Ciebie jak najlepiej, a szczera rozmowa matki i córki tylko Was do siebie zbliży. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...