Skocz do zawartości
Forum

Niska samoocena i myśli samobójcze przy braku samoakceptacji


Gość wisienka1212

Rekomendowane odpowiedzi

Cały problem siedzi w waszej głowie, z czego zdajecie sobie sprawę. Czyli trzeba to zmienić.
1- psycholog
2-afirmacje.
Afirmacje polegają na tym, by zmienić sposób myślenia. Metody są proste, ale i tak wymagają dużo pracy nad sobą, cierpliwości, bo nie dzieje się to szybko. Nie ma cudownych efektów natychmiast, wymaga to czasu.
Najlepiej jest pisać np:
-Ja /tu imię/ jestem osobą wartościową. Akceptuję swoje ciało i wszystko co robię, jest dla mojego dobra.
--Ja /tu imię/ kocham siebie, akceptuję siebie.
Pisać to sobie /to, lub podobnie/, pisać do momentu, aż nie będzie to budziło w nas sprzeciwu, dopiero wtedy można uznać, że nasza podświadomość to zaakceptowała.

To naprawdę skutkuje, działa.Sama to wypróbowałam, tysiące ludzi też uznało tą metodę za skuteczną. Warto poczytać tego typu książki, a jest ich mnóstwo, by łatwiej było w to uwierzyć.

Odnośnik do komentarza

~kopciuszek444
Bo uważam, że nie jestem osobą wartościową, i nie zasługuje szczęście.

Każdy zasługuje na szczęście, a co do tego pierwszego, to widzę, że zupełnie to do Ciebie nie pasuje. Dlaczego wmawiasz sobie takie dziwne, nieprawdziwe rzeczy?

Wiesz co? Pomyślałam, że skoro tak o sobie myślisz, to najpierw powinnaś powiedzieć psychologowi własnie o tym. Gdy to przetrawicie na spotkaniach, i nabierzesz nieco pewności siebie, to potem łatwiej będzie Ci rozmawiać o trudnych doświadczeniach.

Odnośnik do komentarza
Gość kopciuszek444

Mówiłam. Ja chodzę na terapię od końca października, Pani psycholog do której chodzę jest naprawdę bardzo dobrym psychologiem, tzw psycholog z powołania. Nie chcę tak wszystkiego od razu, spotkania mam co 2-3 tygodnie, więc może jeszcze będzie czas.

Odnośnik do komentarza

Nie jestem osobą wartościową, nie zasługuję na szczęście - ciągle to sobie mówię... To są właśnie afirmacje!!!
Dołujące, niszczące, wstrętne. I po co? Nie lepiej zmienić to na pozytywne myśli?
Mów sobie ciągle, tak samo jak teraz, że jesteś osobą wartościową, że zasługujesz na szczęście.
Afirmacje już znasz, stosujesz je na co dzień, teraz tylko trzeba to zmienić na pozytywne myślenie, nic więcej.
Czym jest szczęście?
To tylko sposób, w jaki o sobie myślimy, o swoim życiu.
Ta sama sytuacja, ktoś biedny ...Jedna osoba powie, że jest szczęśliwa bo ma rodzinę i udane dzieci, a druga powie, że jest nieszczęśliwa, bo sąsiad ma lepszy samochód.
Sytuacja identyczna, a myśli różne.
Więc zmień te dołujące myśli, na pozytywne.

Odnośnik do komentarza

~unna
jedna osoba powie, że jest szczęśliwa bo ma rodzinę i udane dzieci, a druga powie, że jest nieszczęśliwa, bo sąsiad ma lepszy samochód.

Coś w tym jest.;)
Zgadzam się też z tym, że powinnaś odrzucać od siebie te wszystkie negatywne myśli o sobie, o których tu pisałaś.
Nie dość, że nieprawdziwe, to jeszcze bardzo Ci szkodzą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...