Skocz do zawartości
Forum

Ścisk w głowie, zaburzenia snu i koncentracji przy podejrzeniu depresji


Gość Piotreq88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotreq88

Witam, dolega mi od ok. 3 tygodni dziwne nieprzyjemne uczucie, czuję straszny ścisk w głowie i do tego takie dziwne falowanie(z tyłu w potylicy) do tego mam objawy takie jak: zaburzenia koncentracji, bezsenność (śpię max 4-5h po czym się budzę i resztę nocy się męczę) dziwne myśli że to już koniec, ściska mnie jak już pisałem wyżej z tyłu głowy w potylicy, okolicach karku i na górze głowy, falowanie głowy, czuję również szczękościsk i ściskanie w gardle, straciłem apetyt i chęci do życia, siedzę ciągle w domu, jestem załamany i smutny, czasem widzę u siebie poprawę samopoczucia ale to tylko pod wieczór, dziwny wzrok jakby gałki oczne mi się ruszały, czuje w nocy bicie serca w swojej głowie (wiem że to dziwnie brzmi ale tak jest), mam straszne lęki i dziwne myśli (milion myśli na sekundę) że coś jest ze mną nie tak i że to się źle skończy, czuję się taki otępiały i nie mogę się na niczym skupić, drżą mi ręce i się strasznie pocę (potliwy zawsze byłem) czuję czasem mrowienie nóg lub ich lekki niedowład szczególnie jak jadę autem. Byłem u laryngologa i wszystko okey (z błędnikiem również chociaż mi zapisał tabletki betaserc) byłem u lekarza rodzinnego i wysłał mnie do kardiologa, u kardiologa wszystko okey EKG w normie, echo serca w normie, robilem TK głowy i też wszystko okey, neurolog mi powiedział że mogę to zwalić na nadciśnienie, co mi mierzą lekarze to mam 150/100, jak mierzyłem sam w domu to mam 130/80 czyli w normie więc to nie to. Neurolog zapisał mi coś na obniżenie ciśnienia w głowie ale nic nie pomaga:( ciągle mam głupie myśli i ten ucisk w głowie i gardle, nigdzie nie wychodzę bo się boję że mi się coś stanie, olałem przyjaciół i siedzę ciągle w domu, co mam zrobić i gdzie się z tym udać??? Na jednym z forum medycznych użytkownik napisał mi że to może być:

Pobudzenie OUN o charakterze przekrwiennym dają nam podobne objawy. Objawy o których piszesz nie są trudne do leczenia- skorzystaj z wizyty u dobrego homeopaty, z pewnością sobie poradzi.

Ja wolę osobiście dowiedzieć się od eksperta co to jest i gdzie się z tym zgłosić, proszę o pomoc, pozdrawiam Piotrek

Odnośnik do komentarza

Z tego co piszesz, możesz mieć początki depresji – bezsenność, stany lękowe, smutek, załamanie, ból głowy. Musisz zauważyć, czy objawy te pojawiają się nagle, np. niedowład nóg, gdy jedziesz autem, czy są stałe i tylko nasilają się co jakiś czas. Nie mniej jednak musisz udać się do lekarza po skierowanie na wizytę u psychologa. Może to tylko stres, osłabienie, nerwy. Może wystarczy herbatka ziołowa i parę dni urlopu. Powinieneś jednak pójść na konsultację, zanim objawy te przerodzą się w poważną chorobę, albo doprowadzą do nieszczęścia, np. do wypadku, gdy nogi odmówią posłuszeństwa.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej udać się do rodzinnego, opisac objawy, może przechodzisz trudny okres, może cos się wydarzylo, może to jest po prostu na tle nerwowym. Postaraj się odszuakc w pamieci moment, kiedy to się zaczęło. Gdy znajdziesz przyczyne, jestes już na drodze do sukcesu.

Odnośnik do komentarza

A może to nerwica? Nerwica to podstępna choroba, o której niestety wiem aż za dużo, bo zmagam się z nia od 40 lat. Newrica bardzo często zapoczątkowana jest jakimś traumatycznym przeżyciem albo sytuacją, która bardzo Cię przestraszyła (czasem sa to nawet niewinne sytuacje). Czy masz objawy hipohondralne? czy kiedy coś Ci dolega to wydaje Ci się, że to juz koniec?

Odnośnik do komentarza

Badania, które robiłeś powinny wykazać jakiś problem, jeśli tak się nie stało, wyniki są poprawne, trzeba się zastanowić czy obajwy te nie są na tle nerwowym, ponieważ bezsennosc, kołatanie serca, lęki, uczucie bicia serca w głowie itp. mogą sugerować problemy związane właśnie z nerwicą. Jednak żeby mieć pewność, musiałbyś się zglosić do psychologa, opowiedzieć o objawach i samopoczuciu, wtedy psycholog postawi konkretną diagnozę i rozpocznie leczenie. Piszesz, że objawy te trwaja od 3 tygodni. Może żyjesz w stresie, jesteś przemęczony, albo 3 tygodnie temu wydarzyło się coś, co kosztowało Cię wiele emocji i stąd te objawy. Spróbuj znaleźć przyczynę, źródło, coś co 3 tygodnie temu mogło spowodować te objawy. Dzięki temu, łatwiej będzie się ich pozbyć poprzez pracę związaną z odniesieniem do tej sytuacji. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...