Skocz do zawartości
Forum

Błędna diagnoza borderline?


Gość malgorzatka.malgosia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość malgorzatka.malgosia

W wieku 18 lat miałam problemy ze sobą, wtedy postanowiłam udać się do bardzo dobrego psychiatry, który we współpracy z psychologiem postawił mi diagnozę. Wtedy to miałam chwiejne nastroje, stany depresyjne itp. Dostałam diagnozę zaburzeń borderline oraz skierowanie na grupową terapię. Jednak wtedy moja rodzina postanowiła wyjechać za granicę- ja pojechałam z nimi, na terapię nie dotarłam. Za granicą z roku na rok moje stany unormowały się i po jakichś dwóch latach nie miałam już huśtawek nastrojów, depresji itp. Zaczęłam wtedy uprawiać jogę, podjęłam naukę i pracę za granicą. Wróciłam do kraju po 10 latach, czyli jako osoba 28 letnia i postanowiłam, ze skoro wystawiono mi tak poważną diagnozę przed laty, to już w tej Polsce podejmę leczenie. Jako że mieszkałam juz w innym województwie to tam udałam się do poradni, oczywiście diagnozę musiałam po raz kolejny dostać, bo od poprzedniej minęło trochę czasu. No i tym razem lekarz i psycholog wykluczył borderline. Czyli jak to mam zrozumieć? Przecież za granicą nie uczęszczałam na terapię, na leczenie, a takie powazne zaburzenie raczej samo nie minęłoby. Problemu z funkcjonowaniem nie mam, jestem od kilku lat w stałym związku, pracuje, ale dla pewności, chciałam podjąć psychoterapię, a tu słyszę, ze nie mam żadnego borderline. Komu tu wierzyć? Sama nie wiem, czy mam to zaburzenie, czy nie, a może ono ukryło się na te lata?

Odnośnik do komentarza

Napiszę tak ... do trzech razy sztuka . Zawsze możesz napisać do dobrego psychoterapeuty który pracuje online i opisać problem, specjalista powinien wyjaśnić Twoje niepewności. Poszukaj e-poradnia ( w wyszukiwarce na pewno znajdziesz jeśli nie to napisz a pomogę) tam są świetni ludzie , psychoterapeuci o różnych specjalizacjach którzy na pewno Ci pomogą. Pozdrawiam M.

Odnośnik do komentarza

Zaburzenie osobowości chwiejnej emocjonalnie typu borderline,to bardzo ciężka choroba psychiczna.Jej osiowe objawy to:niepewność co do postrzegania swojej osoby/to ja czy nie?/,niepewność preferencji seksualnych,dązenie do niestabilnych związków/niechęć do stabilizacji życiowej/,uczucie pustki życiowej,groźby i próby samobójcze,gniew,paranoja,lęk,depresja,lęk przed odrzuceniem.Leczenie psychiatryczne i psychoterapia.
Choroba,jak każde zaburzenie osobowości,jest w wieku dorosłym niemożliwa do wyleczenia.Pod stałą kontrolą psychiatryczną.

Odnośnik do komentarza

Tak na logikę, to takie zaburzenia są trudne do zdiagnozowania i wymagają dłuższej obserwacji, więc i psychiatra mógł się pomylić.
Miałaś jakieś zaburzenia, na pewno pomogła joga, zadowolenie ze zmiany otoczenia, itp., w ogóle zadowolenie z życia ma ogromny wpływ na naszą psychikę.
Teraz to minęło, więc ja proponuje nie rozkminiać przeszłości, bo i tak do niczego nie dojdziesz , ciesz się, że dobrze się teraz czujesz i nie masz potrzeby korzystania z pomocy psychoterapeuty.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Nie tylko psychoterapia ma dobre oddziaływanie na psychikę. Sam fakt zmiany otoczenia, wyjazd z kraju, nowe znajomości, praca, miłość - to wszystko miało na Panią wpływ, na Pani osobowość. Czy doktor się mylił, rozpoznając borderline? Możliwe, że tak, a możliwe, że na tamten czas niekoniecznie. Proszę się cieszyć, że rozpoznanie się nie potwierdziło i jest Pani wolna od objawów BPD. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Kran Rozpaczy napisał:

18 lat to wbrew pozorom bardzo wcześnie na zdiagnozowanie bordera. Lekarz mógł się mylić. Osobowość jeszcze wtedy się kształtuję. Nawet do ok 25 roku osobowość się kształtuje.

Zgadzam się większość nastolatków jest chwiejna emocjonalnie a niektórzy psychologowie psychiatrzy się nie znaja

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Gość Kran Rozpaczy napisał:

18 lat to wbrew pozorom bardzo wcześnie na zdiagnozowanie bordera. Lekarz mógł się mylić. Osobowość jeszcze wtedy się kształtuję. Nawet do ok 25 roku osobowość się kształtuje.

Zgadzam się większość nastolatków jest chwiejna emocjonalnie a niektórzy psychologowie psychiatrzy się nie znaja

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...