Skocz do zawartości
Forum

Zespół serotoninowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam powód do obaw trochę przez własną głupotę. Od ok 4 m-cy przyjmowałam ketrel ( od stycznia br 600 mg/dobę) oraz od 3 miesięcy Convulex 300 mg/dobę. Ok dwa tygodnie temu je odstawiłam bez zgody lekarza ( ze względu na duży przyrost masy). Oba leki działały dobrze. Ketrel pomagał zasnąć a convulex przy wodogłowiu nie powodował boli głowy. Od dwóch tygodni wobec tego zaczęłam brać melatoninie lek-am 5 mg/ doba. 5 dnia stosowania, udałam się do psychiatry. Przepisał velaxin ER 37.5 mg ( biorę od 24.03). Po pierwszym dniu zastosowania velaxin i melatoniny wieczorem, po bezsennej prawie nocy z bólem głowy, postanowiłam wrócić do convulex. Dawkę 150 mg biorę już od 3 dni. W nocy mam nadal bóle głowy, podwyższoną temperature ciała, częściej mam problemy ze złapaniem powietrza, mdłości mam, praktycznie nie jem. Mam co chwila sucho w buzi więc dużo pije. Ogólnie czuje się słabo. Czasem odczuwam takie zalewające głowę ciepło. Czy I który z leków odstawić? Czy nagle odstawienie melatoniny da negatywne skutki? Teraz nie mam pojęcia co robić, najchętniej bym wróciła do ketrelu i spokojnie spała. Nie wiem co robić. Przy połączeniu samodzielnie VELAXIN z CONVULEX i melatoniną boję się czy to nie wywołuje zespołu serotoninowego. Co robić? Czy lekarz na dyżurze ewentualnie coś pomoże?
Proszę o szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Witaj diaglezja.
Szybka odpowiedź.Przy połączeniu melatoniny,kwasu walproinowego/convulex/ i wenlafaksyny w dawce 37,5 mg.nie grozi Ci żaden zespół serotoninowy.Prawdopodobnie masz zespół dyskontynuacji kwetiapiny,którą się odstawia stopniowo.
Dawka 37,5 wenlafaksyny nie jest dawką skuteczną/skuteczne są dawki >75mg./ale to lek przeciwdepresyjny i nie zastąpi leku PP/.Melatonina syntetyczna w niewielkim procencie przekracza barierę krew-mózg i dostaje się do mózgu.Absorbuje ona receptoty Melatoninowe nie Serotoninowe.Kwas walproinowy to stabilizator nastroju,nie reguluje gospodarki serotoniną.
Wróć do dawnych leków i dawek a przerywaj kurację tylko za zgodą lekarza prowadzącego.Bo wenlafafaksyna ma się nijak do kwetiapiny.Wagę trzymaj dietą.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj.
Na pewno muszę odstawić tą melatonine. To jest 5 mg od razu wskoczyłam. Biorę już od 11 dni. Nic się nie poprawił sen. Po ketrelu było super. Ale się tyje. I przy ketrel I Convulex. 10 kg w 5 miesięcy. Więc odstawiłam je. Velaxin ma ponoć zapobiegać tyciu. Minus, że nie ma działania nasennego. Teraz biorę convulex ( ale to bez zalecenia do kontynuacji) i ten velaxin ER 37.5 mg. Jeszcze tydzień i miałabym przejść na dawkę 75 mg. Nie mogę się teraz skontaktować z psychiatra. I jestem w kropce. Czyli te obiawy sądzisz, iż nie są wynikiem zespołu serotoninowego, a albo wynikiem działania SNRI albo skutek odstawienia ketrel? Dobrze zrozumiałam? Nawet nie wiem czy dalej brnąć w ten velaxin. Muszę mieć jeszcze coś na sen a te z kolei powodują te nieszczęsne tycie. Myślisz że nie ma interakcji z kwasem walproinowym?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...