Skocz do zawartości
Forum

Czy stany lękowe miną same?


Gość s...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 16 lat i od 3 klasy gimnazjum zaczęłam unikać ludzi. Mimo, że we wcześniejszych latach, potrzebowałam znajomych, bo bez nich czułam się strasznie samotna. Teraz męczy mnie ich towarzystwo, po szkole praktycznie nie wychodzę z domu. Odpisuje na wiadomości, tylko wtedy, gdy chodzi o coś ważnego. Często mam ochotę płakać bez powodu. Jestem szczęśliwa, tylko gdy mogę spędzać czas sama ze sobą. Miewam też częste bóle głowy i stany podgorączkowe. Czasem, również za wysokie ciśnienie i zawroty głowy. Bywam też bardzo rozkojarzona i mam słabą pamięć(np. mama kazała mi zamknąć okno, weszłam do pokoju i zapomniałam co miałam zrobić).Gdy wychodzę do toalety o późnych godzinach (co zdarza się niemal codziennie, bo przeważnie wysypiam się popołudniu, a w nocy siedzę) to zaczynam odczuwać strach. Boję się, że ktoś lub coś za mną idzie. Lekki strach odczuwam też w sytuacji, gdy kładę się do łóżka i wygaszam telewizor. Denerwuje się otwierać oczy zbyt często, bądź ciągle odwracać się z boku na bok. Gdy przyśni mi się, jakiś koszmar, często budzę się zestresowana i przez pół dnia, nie wiem co mam ze sobą zrobić. Horrory i straszne historie od dawna nie robią na mnie większego wrażenia, więc nie mam pojęcia dlaczego tak jest. Powinnam udać się do psychologa? A może z czasem to minie? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...