Skocz do zawartości
Forum

Czy psychiatra może mnie wysłać do szpitala psychiatrycznego?


Gość Rozpaczony56

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozpaczony56

Witam.Choruje na stany depresyjno-lękowe.Mam złe samopoczucie,bardzo kiępsko psychikę i jestem popubliwy itp.Setnem sprawy jest to że mam myśli samobójcze i myśli samobojcze rozszerzeno.Mam takie myśli wyobrażenia coraz częsciej.Na razie leczyłem sie prywatnie ale to nic nie pomogło dużo kosztuje,i lekarz prywatny za bardzo by mnie nie wysłał ale jak pójde na nfz to jak może być?Cięszko jest ale psychiatryk by mnie załamał.Co sądzicie,boje sie trochę.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozpaczony56

sldkjdhf
To bardzo współczuje.Teraz to mnie nastraszyłeś.A jak to było u ciebie miałeś depresję,zostałeś skierowany przez psychiatrę,dobrowolnie czy nie ?Leki ci nie pomagały czy dopiero w szpitalu pomogły?Dwa dni pozbyłeś się myśli samobójczych?To szybko.Jak tam trafiłeś?

Odnośnik do komentarza

Rozpaczony 56..przestan już ciągnąć temat,bo z twoją wrażliwością, dopytywanie się o jakieś skrajne przypadki ,może tylko źle się skończyć. Szpital ,to szpital a nie więzienie,czy obóz karny. Wszyscy ci mówią ,że powinieneś tam pójść ,dla własnego dobra,ale ty czepisz się jednej durnej i nieodpowiedzialnej wypowiedzi,żeby tylko utwierdzić się w przekonaniu,że w szpitalu cię zabiją.
Wkurza mnie, jak ktoś wie co powinien zrobić, ale czeka tylko na to ,żeby znaleść jakiś śmieszny powód, żeby tego nie zrobić.
To po co zawracasz nam głowę.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozpaczony56

Lusy-przecież nikt ci nie karze czytać ani odpisywać.Nie ciągne tematu tylko jesli ktos cos piszę to czytam.I każdego zdanie szanuje.I też nie mów że nieodpowiedzialna bo chyba lepiej wie osoba która była i widziała oraz ma doświadczenie.I nie wszyscy tylko ty.Co miałaś powiedzieć to powiedziałaś.

Odnośnik do komentarza

~Rozpaczony56
sldkjdhf
To bardzo współczuje.Teraz to mnie nastraszyłeś.A jak to było u ciebie miałeś depresję,zostałeś skierowany przez psychiatrę,dobrowolnie czy nie ?Leki ci nie pomagały czy dopiero w szpitalu pomogły?Dwa dni pozbyłeś się myśli samobójczych?To szybko.Jak tam trafiłeś?

Tu się nie da odpowiadać bo wszystko kasują. Wizyta była rytynowa. Oni mają prawdopodobnie jakieś nowe zalecenia. Niektórzy się do nich stosują. Silne naciski mające ustalić czy mam myśli samobójcze. Nie wolno odpowiadac że masz, bo lekarz natychmiast wychodzi dzwonic po policję żeby ciebie zabrali przymusowo do szpitala.

Odnośnik do komentarza
Gość do autorki

~kskdshd
~Rozpaczony56
sldkjdhf
To bardzo współczuje.Teraz to mnie nastraszyłeś.A jak to było u ciebie miałeś depresję,zostałeś skierowany przez psychiatrę,dobrowolnie czy nie ?Leki ci nie pomagały czy dopiero w szpitalu pomogły?Dwa dni pozbyłeś się myśli samobójczych?To szybko.Jak tam trafiłeś?

Tu się nie da odpowiadać bo wszystko kasują. Wizyta była rytynowa. Oni mają prawdopodobnie jakieś nowe zalecenia. Niektórzy się do nich stosują. Silne naciski mające ustalić czy mam myśli samobójcze. Nie wolno odpowiadac że masz, bo lekarz natychmiast wychodzi dzwonic po policję żeby ciebie zabrali przymusowo do szpitala.

Za taki wpis,zresztą kolejny,to Ciebie powinna ścigać Policja.Nie wiem,czy zdajesz sobie sprawę,ale jesteś potencjalnym winnym śmierci,tych ludzi którym w ten sposób odpisujesz.
Człowieku zastanów się co robisz.To że zmieniasz literki w swoim nicku,to nie znaczy,że kiedyś możesz być pociągnięty do odpowiedzialności za te' złote rady'.
Namawiasz autora żeby zataił przed lekarzem że ma myśli samobójcze?Ty mu pomożesz?
Jesteś po prostu nieodpowiedzialny!
Twoje posty rzeczywiście są kasowane,ale czasami po kilku godzinach...W tym czasie te bzdury może przeczytać tysiące osób z podobnym problem.Zamiast do lekarza,wybiorą inne rozwiązanie.Dotarło to do Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Gość djdjgghlkdf

Mogę opisać, ale to zostanie skasowane.

Myśli samobójcze mam przez całe życie. Zaczęło się od tego że matka oblewała mnie wrzątkiem. Teraz jest jakieś polecenie, nawet dla lekarza pierwszego kontaktu, że ma rejestrować wszystkie zgłoszenia od pacjentów. Jak powiedziałęm że jestem przygnębiony z powodu całkowitego osamotnienia, to zaczął niegrzecznie naciskac na mnie czy mam myśli samobójcze. Mając doświadczenie od poprzednich dwóch lekarzy, odmówiłem rozmowy o tym.

Wcześniejszy przypadek, rutynowe badanie u psycholog. Nawet nie mówiłem że mam myśli samobójcze. Wychodziła kilka razy żeby zatelefonować. Przyjeżdza pogotowie i w ogóle nie neguje sensu wezwania. Widzą że wszystko jest w porządku ale chcą mnie zabrać do szpitala bez żadnego powodu. Przyjeźdża policja, wiążą mi ręce z tyłu, wloką po podłodze i duszą. Dobrze że w szpitalu mnie wypuścili od razu.

Samobójstwo nie jest przestępstwem. Osoby które chca popełnić samobójstwo nie powinny bayć traktowane jak przestępcy i zamykani.

Odnośnik do komentarza
Gość wjkdjdhg

Czyli uważasz że taki pacjent jak ja ma zgłaszac bez przerwy myśli samobójcze i efektem tego jest przymusowe zabieranie do szpitala w którym spędziłbym wiele razy w sumie kilka lat?

Przecież to jest idiotyzm. Ustawa o przymusowym leczeniu samobójców jest mocno nadużywana w Polsce i jest sprzeczna z podpisaną przez Polskę deklaracją praw człowieka ONZ.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Twój stan psychiczny jest bardzo poważny.Piszesz,że myślisz o samobójstwie ,jak dobrze to odczytuję,rozrzerzonym.Czyli masz myśli dotyczące swojej śmierci oraz bliskich.To nie jest depresja.Leki ją zaleczyły i pojawił się stan zwany
Zaburzeniem Obsesyjno-Kompulsyjnym.Myśli niemożliwe do wyparcia dotyczące śmierci,mogą w konsekwencji doprowadzić do fizycznej ich realizacji.
Ten stan wymaga natychmiastowej hospitalizacji.Nie musisz mieć skierowania od lekarza.Weż potrzebne rzeczy i do najbliższego szpitala psychiatrycznego.Powiedz na izbie przyjęć jakie masz nieodparte myśli i muszą Cię przyjąć.To wynika z Ustawy o ochronie zdrowia psychicznego.
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Jeszcze do Rozpaczonego56.
To nie depresja podsuwa Ci takie myśli.To obsesje zwane też natręctwami.Miałeś trudne dzieciństwo i prawdobodobnie zaburzoną osobowość.Lecz obsesje są stanem,że nie zapanujesz nad sobą,bo będą silniejsze od Ciebie.Zrób wszystko aby ratować bliskich,mimo ich niegodziwości i siebie.
To stan bezpośrednio zagrażający życiu i szpital jest dla Ciebie ratunkiem nie karą.
Jeszcze raz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozpaczony56

Dzieciństwo miałem normalne,jak wszyscy.Czyli uważasz że to przez leki jest mój aktualny stan.Ono spowodowały takie objawy.U mnie czasem bierze się dużo objawów bo jak zaznaczyłem choruje też na lęki.Czasem np. po usłyszeniu różnej choroby boje się że na nią zachoruje.Tak było przy depresji i myślach samobójczych.Myśli o skrzywdzeniu kogoś pojawiły się same z siebie.

Odnośnik do komentarza
Gość agonista

Witaj Rozpaczony.
O osobowości napisałem słowo "prawdopodobnie" bo przyczyna Twoich obsesji musi mieć swoje źródło.
W moim najgłębszym przekonaniu musisz leczyć się szpitalnie,oczywiście najlepiej za wiedzą i skierowaniem lekarza prowadzącego.
Takie natrętne myśli nie wyprzesz z umysłu bez leczenia i pewnej izolacji.Natręctwa prawie zawsze bez odpowiedniego leczenia prowadzą do tzw.kompulsji czyli realizacji obsesji,Czyli w Twoim przypadku samobójstwa rozszerzonego.
Zaburzenie Obsesyjno-Kompulsyjne może być pierwotne lub wtórne do leczonej depresji.
Jest to inna jednostka chorobowa.Nie ma się tego od lekarstw.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Rozpaczony56

To skąd się biorą te stany obesyjne,co może być powodem?Choruje na depresję od 9 miesięcy,a takie myśli mam od 3 tygodni.Wcześniej w ogóle czegoś takiego nie miałem.Czy to w czasie depresji czy jeszcze przed nią.

Odnośnik do komentarza
Gość Rozpaczony56

Dodam tez że przy zachorowaniu na depresję momentalnie pojawiły się myśli samobójczę.Były to takie myśli natrętne,z odczuwalnym przymusem.Ale po jakiś 4 miesiącach męki trochę się uspokoiło.Czasem było gorzej czasem lepiej.Aż do teraz.

Odnośnik do komentarza

Naprawdę powinieneś pomyśleć o wizycie w dobrego specjalisty. Zobaczysz że bardzo Ci to pomoże i nie zapłacisz strasznie dużo pieniędzy. Świetnymi opiniami cieszy się Poradnia Zdrowia Psychicznego Andrzej Stępień - http://psychiatrastepien.pl/

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...