Skocz do zawartości
Forum

Powracające myśli przy podejrzeniu nerwicy natręctw


Gość elle2307

Rekomendowane odpowiedzi

Gość elle2307

Moja córka ma 2,5 roku i od jakiegoś czasu czasami miewam dziwne obrazy i myśli w gólwie. Np dziś gdy robiłam obiad patrząc na nóż "ujrzałam" obraz, że robie coś nim mojej córeczce, w ogóle przeraża mnie to że mogę tak w ogóle myśleć, że o tym myśle że mogłabym to zrobić, choć doskonale wiem że bym tego nie zrobiła, mój poprzedni "obraz w myśli" był z przed kilku dni gry byłam z córką na balkonie na I piętrze obraz dotyczył tego jak moja córka wypada przez balkon, jak ją bym mogła zrzucić gdy ją trzymam na eku na balkonie. Przeraża mnie to. Zupełnie mój inny problem to takie objawy , że np. gdy oglądam jakiś film i spodoba mi się jakaś aktorka mam ogromną obsesję przez dłuższy czas która polega na gromadzeniu masy informacji o tej aktorce kolekcjonowanie nawte 2000 zdjęć tej aktorki na komputerze, wtedy w każdej wolnej chwili siedzę i przeszukuję internet aby zdobyć jak najwięcej zdjęć, pozatym staram się ją naśladować, pozatym szukam różnych filmików z udziałem tej osoby i czuję potzrebę obejrzenia wszystkich filmów, seriali (dosłownie wszystkiego) w których zagrała ta aktorka, aktorki się zmieniają co jakiś czas, lecz ta obsesja nie dotyczy nigdy mężczyzn. Nie wiem z czego to wyniki, tłumczyłam sobie to że może to niedojrzałość. Proszę o pomoc i z góry dziękuję, ozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

wiesz, mnie tez sie tak czasem zdarza i tez sie lapie na tym ze to glupie mysli czasem mnie przerazaja, np. jak ktos biegnie to sobie mysle ze co by bylo gdyby rzucil sie teraz na niego wielki pies, albo jak ktos stoi na pustkowiu to co by bylo jakby ktos strzeli. wiem ze to straszne, ale to chyba bardziej mysli co by bylo gdyby, rozwazanie, branie pod uwage roznych opcji. jesli Cie to meczy porozmawiaj z kims o tym

Nawet cień przyjaciela starczy by uczynić człowieka szczęśliwym.

Odnośnik do komentarza

Twoje myśli w odniesieniu do córki mogą odzwierciedlać to czego bardzo się boisz a więc np. że dziecko może wypaść przez balkon itp. I o ile obawy są słuszne i dzięki nim zwracamy więszką uwagę na to co dziecko robi i zapewniamy bezpieczeństwo, o tyle faktycznie mogą być stresujace dla Ciebie, bo na pewno do przyjemnych nie należą. Zbieranie zdjeć znanych kobiet może świadczyć o tym, że czujesz się nie pewna siebie, masz kompleksy i w chwili, kiedy zobaczysz aktorkę idealną, czyli taką kobietę, która wg Ciebie jest piękna, zbierasz jej zdjęcia, bo w głębi siebie chciałabyś się z nią utożsamiać, poznać ją, wiedzieć jaka jest - stąd zainteresowanie. Jeśli to co opisujesz jest stałe i intensywne powinnaś zastanowić się nad rozmową z psychologiem, w przeciwnym razie myśli mogą się nasilać i z czasem możesz zatracić różnicę pomiędzy światem rzeczywistym a wyobraźnią. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...