Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego mam problemy psychologiczne?


Gość p...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem od czego tu zacząć ale od pewnego czasu moją głowę zaczęły nachodzic pewne mysli a mianowicie to ze nie poradze sobie w zyciu, zostane sama,nigdy nie znajde dobrej pracy. Nie mam znajomych, czuje sie samotna, jednak odrazu po szkole biegne do domu bo tam mi najlepiej. Mimo ze chcialabym miec jakis przyjaciol to nie umiem dbac o te relacje, nawet te wszelkie kontakty z ludzmi mnie męczą. Jestem bardzo związana z rodzicami ale nachodzą mnie takie mysli ze gdybym nigdy sie nie wyprowadzila to zaczne im w jakims momencie przeszkadzać. Stracilam chęci do zycia, wiem ze nie spelnie zadnych marzeń i czasem sobie mysle ze lepiej by bylo jakby mnie nie bylo na tym swiecie. Nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza

Masz problemy, bo myślisz negatywnie.
Możesz myśleć, że ci się uda, że spełnisz swe marzenia, ale ty myślisz tylko, że ci się nie uda.
To są twoje myśli!! Ty decydujesz, o czym myślisz. Tylko ty możesz je zmienić, nikt inny.
Zmuś się do wysiłku fizycznego /jakiś sport/ , to ważne, a zwykle jest niedoceniane.
Człowiek musi się rozwijać harmonijnie, czyli dbać o umysł i ciało.
Poczytaj o świadomym myśleniu, zacznij wyłapywać te złe myśli i zmieniać je w coś pożytecznego, co doda ci energii i chęci do działania.

Odnośnik do komentarza

Myślisz pesymistycznie i hodujesz negatywne myśli, co nakręca Cię w przekonaniu, że sobie nie poradzisz, że jesteś słaba. Zła myśl goni złą myśl. Postaraj się wychodzić więcej do ludzi, spotykać się z rówieśnikami, dbać o aktywność fizyczną (biegać, pływać, jeździć na rowerze). Możesz też skorzystać z rozmowy z psychologiem albo pedagogiem w szkole. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...