Skocz do zawartości
Forum

Problem z samopoczuciem


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i od kilku miesięcy jestem w złym stanie. Gdy jestem w szkole lub ze znajomymi wszystko przez większość czasu jest okej, ale jak wrócę do domu albo muszę zrobić coś sama zaczynam czuć się przygnębiona,smutna, czasem nawet zła. Odczuwam często strach i niepokój. Do tego dochodzi ciągłe zmeczenie - takie czynności jak krojenie warzyw, mycie włosów, a tymbardziej zakupy czy chodzenie do szkoły powodują u mnie niewyobrażalne zmęczenie i senność. Przy takim "spadku nastroju" zaczyna mnie boleć głowa i nie mam siły nawet wstać z kanapy. Coraz szybciej się irytuję, przestały mnie cieszyć rzeczy, które zawsze lubiłam i nie potrafię się cieszyć sukcesami. Ostatnio dochodzi do tego paniczny lęk przed ludźmi - aby porozmawiac z kimś kogo nie znam muszę powtórzyć sobie co powiem kilka razy w głowie albo poprosić kogoś aby zrobił to za mnie. Nigdy nie bałam się spotkań, a teraz odczuwam niepokój nawet idąc ja spotkanie w grupie zaufanych osób. Na myśl o szkole, o presji chcę mi się płakać. Gdy ktoś powie mi coś lekko niemilego zaczynam na niego krzyczeć albo zalewać się łzami. Podczas momentu gdy mam czas dla siebie, leżę i patrzę się w sufit, ewentualnie płaczę. Do tego zaczęłam jeść bardzo dużo, czego nigdy nie lubiłam. Nie wiem do kogo się zwrócić, bo moi rodzice wysmiewaja mój smutek a jedyną opcją jest szkolny psycholog, lecz na żywo nie mogę wymusić się do mówienia o tym co czuję.

Odnośnik do komentarza

Zalecam codzienny, dość szybki spacer. Może idź na piechotę do szkoły /albo chociaż parę przystanków, jeśli masz daleko/
To samo ze szkoły. To cię dotleni, rozrusza i doda trochę sił.
Zapisz się gdzieś, może na tańce? Może joga? Może jakieś zajęcia plastyczne ?
Nie wiem, co cię może zainteresować, ale koniecznie coś zrób z tym wolnym czasem, nie siedź tylko przy lekcjach, wyjdź z domu, działaj.
Zmuś się do tego, by wyjść. Jak zaczniesz to sama poczujesz, że to ci sprawia przyjemność.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...