Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego smucę się, że dziewczyna bawi się lepiej beze mnie?


Gość f...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodzę z bardzo głupim i denerwującym mnie problemem dotyczący zazdrości. Mam super dziewczynę bardzo się kochamy. Cały problem leży w tym że gdy ona jest gdzieś u koleżanek to smucę się o to że będzie się lepiej bawić z nimi niż ze mną.

Odnośnik do komentarza

To się nazywa brak umiejetności dania partnerowi wlasnej przestrzeni. Dziala taki mechanizm jak u Ciebie- z innymi bedzie jej lepiej niz w moim towarzystwie i jakbym mógl to bym ją zawlaszczyl tylko dla siebie.

Wynika tylko z braku wiary w swoją osobe. Wydajesz się nie być pewny siebie, nie wierzysz, że możesz byc dla kogoś tak interesujący, że druga strona mimo, że pohasa z innymi ludzmi to i tak wroci do Ciebie. Efekt zazwyczaj takiego postępowania bywa odwrotny. Druga strona, jesli sie stosuje do pczekiwanych przez Ciebie ograniczeń zaczyna się dusić w takim ukladzie, postrzega Ciebie jako jednostkę narzucającą i zastanawia się nad sensem takiego związku.

Moja rada. Nie denerwuj się jak dziewczyna czasem Twoje towarzystwo zamienia na towrzystwo koleżanek ( gdyby to byli koledzy, to juz trzeba byloby sie bardziej wnikliwie przyjrzec jacy koledzy i czego od niej oczekuja) i spokojnie w tym czasie leć na trening sportowy lub oddaj sie swoim jakimś innym pasjom. Oddech w związku, nawet najlepszym jest potrzebny, wtedy odbieranie tej drugiej, bliskiej osoby jest glębsze, jest traktowane jako wazna stalość zyciowa.
Powodzenia. Ne warto być zazdrośnikiem o trochę czasu wolnego spędzanego bez Ciebie.

Odnośnik do komentarza

kikunia świetnie zauważyła, że Twoje obawy o to, że dziewczyna może bawić się lepiej w towarzystwie koleżanek niż z Tobą, wynika z Twojej niskiej samooceny. Porównujesz się do innych, wychodzisz z założenia, że nie możesz być atrakcyjny interpersonalnie dla swojej dziewczyny, że możliwe, że nawet ją nudzisz i boisz się, że zacznie wybierać inne towarzystwo niż Twoje. Pamiętaj jednak, że zazdrość i próba zawłaszczenia sobie osoby dziewczyny na wyłączność najprawdopodobniej skończy się rozstaniem, bo nikt nie chce żyć z złotej klatce, w zamknięciu. Fajnie, że Twoja dziewczyna ma koleżanki, może zmienić otoczenie, nie uwiesza się cały czas na Twoim ramieniu. Gdy ona idzie na spotkanie z dziewczynami, Ty też spotykaj się z kolegami, rozwijaj swoje pasje, by być dla niej interesujący. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...