Skocz do zawartości
Forum

Toksyczny związek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
od 3 lat jestem w toksycznym związku. Mój partner , młodszy ode mnie 14 lat kłamał i oszukiwał mnie niemalże w każdej sprawie. Cały czas utrzymywał, że jest bezpłodny , w efekcie zaszłam w ciążę . Dalej kłamał i obwiniał o zdradę. Mamy dziecko , 2 letniego chłopca, którym prawie wcale się nie zajmował a i teraz też nie. Już na początku naszej znajomości często wzbudzał we mnie litość, poczucie winy, straszył że odbierze sobie życie . W zeszłym roku latem podjęłam decyzję o rozstaniu , po kolejnej beznadziejnej kłótni , straszeniu i szantażowaniu mnie.Złożyłam pozew o alimenty , mało dzieckiem się interesował ale w sumie , mając na celu " dobro dziecka" wróciliśmy do siebie , Może trochę się zmienił , w stosunku do dziecka był bardziej sumienny. Podczas próby ratowania związku nie umiałam jednak wybaczyć mu wielu kłamstw i wszystko umierało ,kolejny raz rozstanie. Znowu szantaże że się zabije , że nie widzi sensu życia , że jest świadomy samobójstwa. Odgrażanie się że jeśli jakiś facet pojawi się w moim życiu i skrzywdzi nasze dziecko to go zabije bo jak twierdzi jest nieobliczalny. Wiem że podjęłam dobrą decyzję , jednak jest mi bardzo ciężko i emocjonalnie , bo jakaś część mnie bardzo za nim tęskni , i psychicznie bo obarcza mnie poczuciem winy i odpowiedzialnością za siebie. Pije codziennie od dwóch tygodni i to też moja wina.Dodatkowo twierdzi że jestem zbyt biedna i nie mam warunków by mieć synka przy sobie i ma plan że mi go zabierze. Dodam tylko że synek od 3 mies ciągle choruje i byłam z nim w tym roku 3 razy w szpitalu z powodu zapalenia oskrzeli . Nie dźwigam :( Napisałam to wszystko żeby z siebie wyrzucić , ale też proszę osoby , które mają coś na ten temat do powiedzenia o kilka słów , czego mogę się jeszcze po nim spodziewać?
Zamierzam złożyć pozew o podwyższenie alimentów z powodu choroby dziecka.

Odnośnik do komentarza

Nie jesteś wyjątkiem. Toksyczne związki,to plaga naszych czasów. Postąpiłaś słusznie, bo facet jest niestabilny psychicznie i zatruwa cie swoimi emocjami. Z taką osobą ,nie da się niczego zbudować,bo wpierw on musiał by dostrzec problem i zacząć chcieć pracować nad tobą. Niestety tacy,nie widzą winy w sobie ,tylko obciążają za wszystko innych,nawet za swoje własne zachowanie, czy postepowanie. Facet stosuje wobec ciebie szantaż emocjonolny, to jest klasyczne narzędzie takich osób.
Nie powinnaś się tym przejmować i powinnaś mu to powiedzieć. To jest blef. Nawet jak będzie usiłował sobie coś zrobić,to tak żeby nie wyrządzić sobie krzywdy,tylko żeby wywrzeć na tobie wrażenie. Nie martw się o niego,tylko o siebie i dziecko,bo jak w końcu zrozumie ,że nic nie wskóra,to zniknie z waszego życia,nie przejmując się wcale dzieckiem,bo nie o nie mu chodzi. On je teaktuje jak narzędzie ,bo to ty jesteś celem.

Odnośnik do komentarza

Czego się można po nim spodziewać, to nikt nie wie lepiej od Ciebie, ale on głównie Cię straszy.
Ciesz się ,że się uwolniłaś od niego i mam nadzieję ,że już nie wrócisz, dziecka Ci nie zabierze.
Musisz to przeżyć, lekko nie będzie, ale też nie będzie trwało wiecznie, nie masz innego wyjścia, szukaj wsparcia w rodzinie i znajomych.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...