Skocz do zawartości
Forum

Uczucie lęku


Gość e...l

Rekomendowane odpowiedzi

witam. od paru miesięcy czasem czułam lęk z niewiadomej przyczyny. Boje sie ale sama nie wiem czego.Serce mi szybko bije i czuje duszności. Od paru dni czuje to prawie cały czas. Czym to jest spowodowe? dodam że od zawsze trzęsą mi się i pocą ręce i przy stresie trzęsie mi sie głowa.

Odnośnik do komentarza

A ja mam inne zdanie, i uważam, że śmiało można iść do psychiatry jak najszybciej i skorzystać z doraźnie stosowanych benzodiazepin, zanim ten lęk, rozsynchronizuje ci dzień, i z czasem do prowadzi do stanów depresyjnych gdzie bdz już same nie pomogą. Co do kwestii uzależnienia się od nich, to jest tak naciągane. W Polsce naprawdę trzeba trafić na lekarza który korzystał z podręcznika wydanego później niż 1960r. Lęk prawdopodobnie minie na stałe już po jednym zastosowaniu, okres stosowania jest któtki, od 3 tyg alprazolam po dłuższe stosowianie. Mi lęk napadowy przeszedł po 1 tabletce diazepamu 2mg. Potem już z własnej głupoty babrałem się latami w tym, i uzależnienei którym straszą opiera się na dawkach po lekkiej tolerancji, rzędu zamiast 5mg ktoś stosuje 15mg. I nie uważam by był to problem. Lekarze w Polsce pilnują dawkowania. Ale uzależnienie się od większych dawek, to już się robi świadomie, jest gorsze niż odstawienie morfiny czy oksykodonu. Np: Paroletnie branie ok: 60mg Clonazepamu, to z asekuracją długodziałającej benzodiazepiny jest nieodczuwalne, ale psychiczny lęk, przed ostawieniem tego przerasta wszelkie inne uzależnienia, i napady padaczki co chwile. Mi kiedy opisywałem niepokój w okolicy serca jakiś idioda lekarz dał na początku kofeinę w koplach!, Więc też radzę się zoriętować, co bierzemy. Ja miałem 14 lat i kofeinę apteczną łyknąłem to napad paniki nie miał końca. Taka służba. 90% stanów lękowych to stan psychiczny, lub somatyczny wynikający z psychicznego. Psychosomatyczny. To co pan opisuje to taki podręcznikowy przykład, bo inne zaburzenia, mogą powodować niepokój, ale napad paniki jest szczególnym jego rodzajem, i nic z tego co wiem go nie przypomina. A lęk ogólny zdarza się, że jest wywołany np: niedoborem magnezu, witam z grupy B, niedoczynnością tarczycy, stresem oksydacyjnym, tachykardią, nawet hiperwentylacją.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...