Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać nerwowość, płaczliwosć?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Nerwowość, płaczliwosć Mam 17 lat (prawie) i przyłapałam się na płakaniu, po czymś niemiłym , drobnej sprzeczki itp zaczynam płakać, szybko sie denerwuje, czuje do siebie żal, że coś mi nie wyszło. Są to stresy domowe (aczkolwiek nie wynikajace z patologii, normalna sprzeczka z mam czy siostrą) i szkolne, czasem zawód związany z pasją. Proszę o nieodsyłanie mnie od razu do psychiatry tylko pomoc w dojściu do tego co się dzieje ( oczywiście nie liczę na gotową receptę, ale coś na zasadzie przeanalizuj to, pomyśl nad tymrozwiązaniem). Z góry dziękuje :)

Odnośnik do komentarza

Witaj droga 17-latko! Rozumiem, że chciałabyś umieć panować nad swoimi reakcjami emocjonalnymi, dlatego irytuje Cię w pewnym sensie Twoja płaczliwość. Napisałaś też o tym, że odczuwasz żal do siebie, że czegoś nie udało Ci się zrobić, odnieść sukcesu. Tego typu reakcje mogą świadczyć o zaniżonym poczuciu własnej wartości. Jak u Ciebie z samooceną? Bardziej skupiasz się na swoich wadach czy zaletach? Jak wyglądają Twoje relacje z rówieśnikami, z kolegami/koleżankami z klasy? Czy masz jakieś kłopoty w domu?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...