Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać myśli samobójcze?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem dość młodą osobą mam zaledwie 15 lat i mam duże problemy ze sobą.Moje życie nie jest kolorowe.Mieszkam z mamą i ojczymem.Mam depresję i sądzę,że jestem jeszcze chora psychicznie,a to wszystko przez moje dzieciństwo.Żyjąc z ojcem mój tata bił moją mamę,zamykał w piwnicy nawet na cały dzień,ale nigdy mnie nie uderzył.Odkąd miałam 6 lat byłam molestowana przez mojego kuzyna aż do dziś i nikomu o tym nie powiedzialam.Tydzień temu zmarł mój tata nie widziałam go często bo pracował w Szwajcarii,ale bardzo mocno go kochałam wiedząc co zrobił mojej mamie.Przyjechał do Polski i znaleźli go leżącego pod autem,zmarł przez dopalacze.Jestem strasznie zamknięta w sobie i mam myśli samobójcze już od 2 lat.Mówiłam mamie,że ze mną nie jest okej i potrzebuje pójść do psychologa,ale ona nic z tym nie robi.Co powinnam zrobić?

Odnośnik do komentarza

Droga 15-latko! Masz z sobą wiele trudnych doświadczeń (śmierć ojca, przemoc w rodzinie, molestowanie seksualne), co teraz skutkuje różnymi problemami, np. depresją czy myślami samobójczymi. Dobrze, że powiedziałaś o wszystkim mamie. Jeśli ona ignoruje Twoje słowa, skorzystaj ze wsparcia psychologa/pedagoga szkolnego. Możesz też zadzwonić pod darmowy, anonimowy telefon zaufania dla młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...