Skocz do zawartości
Forum

Czy uczucie bycia obserwowanym świadczy o chorobie psychicznej?


Gość k...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Janek i mam 14 lat. Od około 2 miesięcy czuje jakby ktos mnie obserwował i chciał mi coś zrobić. Nieraz jak ide najczesniej wieczorem np. do sklepu czuje jak ktos za mba idzie obracam sie ale nikogo nie ma. Nieraz zdarzało mi się słyszeć jakieś głosy lub kogoś kto chodzi po podłodze o 3 rano. Czy to może być jakaś choroba czy nic groźnego.

Odnośnik do komentarza

Generalnie ja bym to wzięła jako przejściową nadwrażliwość, ale jakbyś poszedł z tym do psychiatry, to zapewne już powiedziałby, że masz schizofrenię i trzeba Cię przymusowo zamknąć w szpitalu na obserwację. Oni tacy są.

Odnośnik do komentarza

Narazie to trudno powiedzieć,co to jest. Choroba psychiczna,to nie jeden objaw ale cały zespół różnych objawów.
Może to być przejściowe,związane z okresem dojrzewania,w którym niewątpliwie jesteś i nastolatki często mają takie ,,strachy,,Może przystań wsłuchiwać się lub skupiać,na tych uczuciach, staraj się być zrelaksowany i czymś zajęty.
Niemniej jednak,gdyby to się nasilalo lub dołączyło by się jeszcze coś innego,to poinformuj o tym rodziców.

Odnośnik do komentarza

Omamy należą do tzw. objawów wytwórczych, które występują w przebiegu zaburzeń psychotycznych (psychoz), np. schizofrenii. Jednak opisane przez Ciebie objawy trudno jednoznacznie uznać za omamy. Przez Internet nikt nie postawi diagnozy. Możliwe, że to tylko Twoja wzmożona czujność, która sprawia, że jesteś nadwrażliwy na pewne bodźce. To nie musi być wcale choroba psychiczna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...