Skocz do zawartości
Forum

Masakra na twarzy


Gość zalamana0307

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zalamana0307

Cześć. Nie wiem czy mój temat nadaje się tu na forum ale spróbuje może cos mi poradzicie. Jestem dziewczyną, mam prawie 18 lat. Od kiedy pamietam mialam tradzik. 2 razy przechodzilam kuracje izotekiem+ do 2 dostałam tabletki antykoncepcyjne. Cale te wakacje się meczylam ale od nowego roku szkolnego miałam spokój..do lutego.. Jakoś 2 tygodnie temu zaczęły znowu pojawiać się krosty.. Najpierw myslalam ze to na okres i zaraz zginą ale ciągle robią się nowe. Nie zmienialam żadnych kosmetyków. Obecnie mam kilka czerwonych 'blizn' po tych starszych krostach.. Ze 3 na czole. 1 ranę na policzku po wczorajszym Pryszczu i teraz robi mi się kolejny Pryszcz na drugim.. Dodam ze naprawdę nie mogę powstrzymać się od wyciskania mimo ze to szkodzi.. A kto brał Izotek wie, ze po nim nie robią się białe pryszcze które da się wycisnac tylko grudki..najgorsze jest to ze mam osiemnastkę koleżanki za tydzień i chce się naprawdę dobrze bawić a z tym nie będę... Niestety tez pojawiło mi sie dużo pryszczy na dekolcie.Nie wiem juz co robic męczy mnie to strasznie jak myślę ze jutro muszę iść w takim stanie do szkoły to mnie skręca.. Poradzcie jak to zatrzymać przynajmniej na te urodziny :(

Odnośnik do komentarza

Miałam podobnie, tzn mimo że dorosła osoba to miałam ogromny trądzik, na który dopiero izotretynoina pomogła. Jak długo przyjmowałaś izotek i jaką dawkę?
To ca ja zapamiętałam to ludzie dzielą się na 2 grupy: tacy, którym jedna kuracja izotretynoiną pomoże do końca życia i tacy, którzy niestety muszą to powtarzać parę razy, co pewien czas. Ja ta druga grupa i już miałam 3 takie kuracje po rok trwające. Póki co, odpukać, 3 rok spokojny ale poprzednio po 2 latach mi to wszystko wróciło...
Zdrowa dieta, bez nadmiaru czekolady, słodyczy, ketchupu, alkoholu i papierosów jest jak najbardziej wskazana.

Odnośnik do komentarza

Może się smarować różnymi kremami, albo brać tabletki od pryszczy, ale to i tak mało pomoże. Pamiętam jak kiedyś moja siostra miała trądzik młodzieżowy, to nawet najdroższe Angielskie kosmetyki przeciw trądzikowe nie przynosiły zamierzonego efektu poprawy. Dopiero po chyba 20\ tce jej same zaczęły znikać. Jedyna rada to nie wyciskać, bo potem dziury na twarzy mogą pozostać, a to brzydko wygląda. Siostra też kiedyś wyciskała, to teraz ma kilka takich małych dziurek na czole i naprawdę przez to dużo traci się na urodzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamana0307

Papierosow nie pale. Co do odżywiania to nie jest jakies okropne, ale racja zawsze moge jesc lepiej. Mama nie chce iść ze mną narazie do dermatologa bo mówi ze przesadzam..wstydze się teraz chodzić do szkoły bo ludzie juz się przyzwyczaili ze miałam raczej w miarę twarz a teraz..jestem w towarzystwie chlopakow i ciągle zakrywam się włosami albo nie patrzę w oczy nikomu.. W ogóle strasznie odbiera mi to pewność siebie mimo ze kiedyś było sto razy gorzej i jakoś zylam..

Odnośnik do komentarza

Polecam mikrodembrazje. To zabieg scieranua naskorka, blizny pitradzikowe bledna i cera w ogole jest ladniejsza. Tego zabiegu nie mozna robic w wakacje ale teraz jak najbardziej.
O skore trzeba dbac i nie mam na mysli drogich kosmetykow. Zaparz sobie rumianek i przemywaj nim twarz. Codziennie nowy trzeba parzyc. Zobaczysz ze zmiany zrobia sie lagodniejsze. Polecam jeszcze zwykly krem nivea, ten stary, w granatowym opakowaniu. A na wiosne napary z pokrzywy, pokrzywa oczyszcza krew.
Ja nigdy nie mialam tradziku ale jak cokolwiek sie pojawialo parzylam rumianek i stosiwalam to co powyzej. Mikrodembrazje odkrylam kilka lagt temu, rewelacja.

Odnośnik do komentarza

Ja mam 21lat i od ukończenia 10lat borykam się z trądzikiem. Mojej siostrze przeszedł dopiero po urodzeniu dziecka. Ja co najwyżej stosowałam maści. Ale kusi mnie by kupić jakiś lek w tabletkach. Z tym, że napewno nie antykoncepcję, bo wolę mieć trądzik niż być bezpłodna. A itak nie uprawiam z nikim seksu. Co do Twojej sytuacji, to jak widać trądzik powrócił - i nie dziwię się, być może taka jego natura, a może przyczyna tkwi też gdzieś jeszcze i dlatego tamte kuracje Cię nie wyleczyły trądziku bezpowrotnie.

Odnośnik do komentarza

~onkaY
Zastanów sie nad dietą, przede wszystkim odstaw czekoladę, no i oczywiście idź do lekarza.

No chyba nie. Nie wydaje mi się by miała ona do końca życia odmawiać sobie czekolady. Ona dojrzewa, edukuje się, rozwija. Czekolada jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu. Zresztą czemu inne laski jedzą fastfood, zupki chińskie, a mimo to nie mają pryszczy? No właśnie. Przyczyna nie jest w diecie, a czekolada to akurat jedno ze zdrowszych słodyczy w porównaniu do innych produktów jakie mamy w sklepach. Dajcie spokój. Niech je dziewczyna to na co ma ochotę, bo jak nie będzie dużo jeść, to osłabną jej kości i dostanie anemii i jajniki będzie miała marne.
Dziewczyno, polecam Ci jeszcze raz wspomóc się lekami na trądzik- bo jak sama wiesz, tylko to w jako takim stopniu przyniosło kiedyś poprawę.

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamana0307

Mam taka okropna twarz teraz a muszę iść jakoś do szkoły :( tak mi wstyd.. A powiedzcie mi jeszcze czym najlepiej nawilzac? Bo stosowalam alantan dermoline kiedyś i był cudowny bardzo mi pomógł a teraz mam wrażenie ze to od niego robią mi się niektóre syfy..

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamana0307

Wiecie ja mam wrażenie ze mnie juz wszystko uczula.. Miałam taka sucha skore wokół ust dziś, tylko wrocilam zmylam makijaz i juz zamiast alantanem posmarowalam się Nivea.. Nie wiem juz co robić czy smarowac czy lepiej nie ruszać bo tylko to roznosze.. Tylko tą ranę posmarowalam tribiotic i tyle. Wieczorem mam zamiar zaparzyc rumianek i przetrzec nim twarz bo czytalak dużo dobrych opinii. Co myslicie?

Odnośnik do komentarza

~roshen
~onkaY
Zastanów sie nad dietą, przede wszystkim odstaw czekoladę, no i oczywiście idź do lekarza.

No chyba nie. Nie wydaje mi się by miała ona do końca życia odmawiać sobie czekolady. Ona dojrzewa, edukuje się, rozwija. Czekolada jest niezbędna do prawidłowej pracy mózgu. Zresztą czemu inne laski jedzą fastfood, zupki chińskie, a mimo to nie mają pryszczy? No właśnie. Przyczyna nie jest w diecie, a czekolada to akurat jedno ze zdrowszych słodyczy w porównaniu do innych produktów jakie mamy w sklepach. Dajcie spokój. Niech je dziewczyna to na co ma ochotę, bo jak nie będzie dużo jeść, to osłabną jej kości i dostanie anemii i jajniki będzie miała marne.
Dziewczyno, polecam Ci jeszcze raz wspomóc się lekami na trądzik- bo jak sama wiesz, tylko to w jako takim stopniu przyniosło kiedyś poprawę.

Wszystko, co piszesz o czekoladzie, to prawda. Lecz nie wiem, czy jesteś świadoma tego, że chodzi o gorzką czekoladę, która jest pozbawiona cukru i ma jak najwięcej w sobie kakao (kakaa?)? I co za tym idzie, smak jej rzadko komu odpowiada, więc z tego powodu sądzę, że piszesz o konwencjonalnej czekoladzie, która ze zdrowiem nie ma nic wspólnego.

Odnośnik do komentarza

~Zalamana0307
Mam taka okropna twarz teraz a muszę iść jakoś do szkoły :( tak mi wstyd.. A powiedzcie mi jeszcze czym najlepiej nawilzac? Bo stosowalam alantan dermoline kiedyś i był cudowny bardzo mi pomógł a teraz mam wrażenie ze to od niego robią mi się niektóre syfy..

Też mam pryszcze. I bez podkładu na japie, nie wychodzę z domu. Niestety. Taki nasz marny los. A te leki co stosowałaś wcześniej, to poleciłabyś mi?

Odnośnik do komentarza
Gość dammar14

Zalamana, ja juz pisalam co mysle. Cudow nie ma, nic nie zadziala po jednym razie. Rumianek powinnas miec zaparzony w kubeczku w lazience i przecierac twarz jak najczesciej.
Krem nivea, po jednym razie nie pomoze. Masz sucha skore bo jest cieplo w pomieszczeniach, wiec skora sie poci i masz wiecej pryszczy. Nalezy ja zbalansowac, wtedy bedzie mniej przyszczy wychodzic. Zeby osuszyc skore mozesz sobie zafundowac solarium. Zauwaz ze w wakacje na pewno masz mniej zmian na twarzy, bo slonce je wysusza.

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamana0307

~roshen][quote~Zalamana0307

Też mam pryszcze. I bez podkładu na japie, nie wychodzę z domu. Niestety. Taki nasz marny los. A te leki co stosowałaś wcześniej, to poleciłabyś mi?


Za każdym razem po izoteku mi przeszło. Za drugim trafiła mi się najlepsza pani dermatolog jaką mogłam sobie wymarzyc. Dostalam izotek, antykoncepcyjne i jakąś masc- żel nie pamiętam nazwy. Skutki uboczne były mniejsze i pomogło mi praktycznie juz w 2 miesiące. No ale wiadomo 2 kuracje izotekiem.. Niezle mnie w srodku rozwalil
Dziękuje Wam za rady.. Nie potrzebny był ten Alantan.. Po Nivea moja twarz wygląda całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Gość Zalamana0307

~dammar14
Zalamana, ja juz pisalam co mysle. Cudow nie ma, nic nie zadziala po jednym razie. Rumianek powinnas miec zaparzony w kubeczku w lazience i przecierac twarz jak najczesciej.
Krem nivea, po jednym razie nie pomoze. Masz sucha skore bo jest cieplo w pomieszczeniach, wiec skora sie poci i masz wiecej pryszczy. Nalezy ja zbalansowac, wtedy bedzie mniej przyszczy wychodzic. Zeby osuszyc skore mozesz sobie zafundowac solarium. Zauwaz ze w wakacje na pewno masz mniej zmian na twarzy, bo slonce je wysusza.

Powiem Wam ze w lutym roku temu tez miałam okropny wysyp i w lato to samo dlatego znowu poszlam do dermatologa. Dzis juz nie mam żadnych nowych wypryskow a stare się goją i proszę Boga niech tak zostanie.Przynajmniej do tej soboty xd

Odnośnik do komentarza
Gość Monika1988

dla mnie Axotret to zbawienie, poważnie. leczyłam się Duac-iem, tetracykliną...tragedia, jak jeszcze brałam antybiotyk to było jako tako, po zakończeniu antybiotyku wstydziłam się wyjśc z domu. Nigdy bym nie przypuszczała, ze trądzik może powodować u mnie depresję, ale wtedy, po kolejnej, nie pierwszej kuracji, zamiast juz zakładać, ze on znów wróci...załamałam sie całkowicie, mogłam leżeć z kołdrą na głowie. w tym czasie na roku moja daleka kolezanka pochwaliła się, ze jej doktor dała jej Axotret... dziewczyny, dziś jestem po terapii, trwała 8 miesiecy, bo na poczatku bardzo pekały mi usta, nawet krwawiły, i pan doktor (bo leczył mnie mężczyzna) nie podwyższał dawki. Odklejały mi sie soczewki...zmieniłam na okulary. Teraz mogę spokojnie powiedzieć, ze bardzo żałuję, ze wcześniej nie zdecydowałam się na axotret. naprawdę te 8 miesiecy były znośne, a antykoncepcję i tak wczesniej przyjmowałam, na suchość skóry porozmawiaj z pania doktor, ja dostałam krem cerave do twarzy z filtrem i balsam do ciała- są tez super

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...