Skocz do zawartości
Forum

mogę zostać skierowana do psychiatry?


Rekomendowane odpowiedzi

Przez dłuższy okres czasu nie miałam swojej zazwyczaj co tygodniowej wizyty u psychologa. przez ten czas, a dokładnie przez wyrywkowe spotkania wyszło że dużo nie mówiłam bo nie umiałam tak od razu wejść w tępo co wcześniej.
W ostatnim czasie jest bardzo źle. Mam myśli samobójcze nadużywanie alkoholu zaznaczę, że jestem osobą niepełnoletnią. Trafiłam do psychologa z powodu samookaleczenia. Które wróciło po niedługiej przerwie z większą siłą. Mam problemy z codziennymi czynnościami. Nie mam siły robić nic. Jednak gdy przychodzi wyjście do szkoły jestem w stanie się umalować wyglądać pozornie normalnie jednak w zachowaniu widać różnice. Zastanawiam się czy w takiej sytuacji mogę zostać skierowana do psychiatry bo zagrażam swojemu życiu czy coś takiego? Obawiam się własnie tego, bo nie chce przyjmować żadnych leków, ani pokazać przez to rodzinie, że sobie nie radze tylko z czym?

Odnośnik do komentarza

Przykro mi się słucha zwłaszcza o młodych ludziach którzy zachowują się w autodestrukcyjny sposób podobny do Twojego. Używasz alkoholu i samookaleczania do regulowania swoich uczuć- a to do podbicia sobie nastroju alkoholem, a to do rozładowania napięcia samookaleczeniem. Jak w każdym przypadku autodestrukcyjnych zachowań będziesz mieć tego konsekwencje. Jeśli inteligencja i wola w połączeniu z pracą z psychologiem nie wystarczą Ci do zmiany własnych zachowań, to jednak zwróć się z prośbą o pomoc do lekarza psychiatry, który może zaproponować Ci stosowanie przez jakiś czas leków poprawiających czy stabilizujących nastrój. Naturalnie konieczna jest u Ciebie abstynencja od alkoholu, po pierwsze dlatego żeby przestało Cię niepotrzebnie bujać w emocjach (dlaczego alkohol jest nazywany substancją psychoaktywną? bo sztucznie generuje nieadekwatne emocje, osłabiając jednocześnie samokontrolę nad zachowaniami), a po drugie dlatego, że alkohol wchodzi w szkodliwe interakcje z lekami. Jeżeli będziesz mieć problem z utrzymaniem abstynencji to pomyśl o ośrodku odwykowym dla niepełnoletnich- są takie, naturalnie nie mogę polecać konkretnej placówki, bo nie wykupiłem reklamy. Jeśli to wszystko razem Ci nie pomoże, masz prawo wybrać źle i jak to mówią, zmarnować sobie życie. Już Kazik śpiewał "że z tylu różnych dróg przez życie każdy ma prawo wybrać źle". Statystyki epidemiologiczne są nieubłagane i tak jak najbliższej wiosny umrze wielu wyniszczonych alkoholików, tak samo pojawią w ich miejsce nowi, często młodzi, którzy ich zastąpią. To jest Twoja wola, jak zechcesz pokierować swoim życiem.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza
Gość jgjhghfj

Ludzie którzy dokonują autoagresji mają ogromny ból psychiczny i nie da się po prostu powiedzieć im że to jest nierozsądne co robią, żeby przestali. W ciężkich przypadkach lekarstwa nie pomagają i jedynie czynią człowieka nieprzytomnym.

Odnośnik do komentarza

Adziasz0909, po pierwsze, nie udawaj i nie graj przed innymi, że wszystko jest w porządku, gdy tymczasem płaczesz w środku. Sama dokładnie wiesz, że jest źle, bo pojawiają się myśli samobójcze, autoagresja, nadużywanie alkoholu itp. Udając, odbierasz sobie szansę, by ktoś Ci pomógł. Czy możesz być skierowana do psychiatry? Do psychiatry nie trzeba skierowania. Można się do niego zapisać bezpośrednio. Nie czekaj aż ktoś Cię skieruje do lekarza psychiatry. Sama do niego się wybierz. Jeśli nie jesteś pełnoletnia, musi być zgoda opiekuna prawnego. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...