Skocz do zawartości
Forum

Czy można pozbyć się melancholii?


Gość perłowydżem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość perłowydżem

Cześć wszystkim

Jestem osobą bardzo wrażliwą, zawsze tak było. Moja wrażliwość polega na tym, ze odczuwam "subtelne odcienie rzeczywistości" (nie wiem jak to inaczej określić ale to jest dosyć trafne). Nie jest to jednak dla mnie sytuacja przyjemna z tego powodu, że... odczuwam praktycznie cały czas. Z tego co wiem ns przykładzie rozmów z ludźmi to generalnie przecięta osoba żyje sobie normalnie, a emocje wywołują u niej tylko różne zdarzenia, w trakcie przerwy człowiek jest na ogól spokojny. Ja mam zupełnie inaczej, stale coś odczuwam, jeśli nie ma bodźców to mózg sam sobie je tworzy ;/ Najbardziej martwi mnie, że nigdy nie opuszcza mnie uczucie melancholii, przemijania, nie wiem jak to nazwać. Wyobraźcie sobie, że wracacie myślami do przeszłości, która była przyjemna, niech to będzie dzieciństwo. Możecie odczuwać przyjemne uczucia ale też pewnego rodzaju tęsknotę za tym co było i już nie wróci. Potem wracacie do rzeczywistości i tyle. Ja taką tęsknotę odczuwam stale, nie wiem czy to jest normalne ale mimowolnie stają mi często przed oczami "dawne czasy" i pojawia się silne, naprawdę silne uczucie tęsknoty i takiego lęku, że się starzeję, że to minęło, ze połowy z tych rzeczy co robiłam kiedyś robić dzisiaj nie mogę, że muszę być coraz bardziej poważna jako osoba dorosła, że teraz czeka mnie jedynie nudne, ustabilizowane żucie typu dom-praca i oddawanie się tym samym "uciechom" co inni ludzie w stylu dom na kredyt, kupno samochodu, wycieczki zagraniczne i inne nudne i powszechne tematy. Nie wiem, może to strach przed dorosłością, przed tym nudnym życiem jak nasi rodzice i dziadkowie, czyli bycie lub otaczanie się poważnymi osobami, które na nic czasu nie mają bo praca, bo dzieci, bo mąż itp. Sama w tym siedzę, też pracuję i mam chłopaka, w dodatku studiuję ale dorosłości nienawidzę z całego serca,

Odnośnik do komentarza

Nie pozbędziesz się jej, ponieważ najprawdopodobniej stanowi integralną składową Twojej osobowości w rozumieniu temperamentu melancholicznego. Aby się o tym przekonać zbadaj własny temperament przy użyciu dostępnego w Sieci Kwestionariusza temperamentu. Zrobisz krok w stronę poznania siebie, zrozumienia swoich słabych i mocnych stron, a tym samym znalezienia swojego miejsca w dorosłym życiu, które dopiero otwiera przed Tobą możliwości rozwoju i samorealizacji.
Następnie zrób sobie badanie kwestionariuszem Które z twoich potrzeb dominują? dzięki czemu łatwiej będzie Ci wytyczyć sobie należyty kierunek. Reszta jest kwestią logistyki. Od jej realizacji masz z kolei inteligencję. Nie musisz powielać stereotypów, których tak się obawiasz, ale nie możesz chować głowy w piasek i musisz wziąć ster własnego życia w swoje ręce. To Twoja odpowiedzialność. Pora wypłynąć w morze! Jeśli nie wypłyniesz to ono i tak po Ciebie przyjdzie, czyż nie?

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...