Skocz do zawartości
Forum

Lęki u młodej osoby


Gość m...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku dni męczą mnie straszne lęki przed snem. Przeważnie chodziłem spać między 1 a 3. Jednak ostatnio, nie jestem w stanie. Od kilku dni, zawsze w godzinach 2-4 rozpoczyna się dla mnie coś dziwnego. Zawsze występuje wtedy, kiedy akurat nie mam z kim pogadać i jestem sam, albo kiedy mam zamiar się położyć. Pomimo tego, że w sypialni obok śpi mama. Otóż od tej godziny, cały czas mam wrażenie, że za chwilę coś mi się stanie. Boję się, że nagle przez drzwi wejdzie do mnie zabójca z nożem, w białej masce. Albo, że pojawi się przedemną jakiś demon, bądź któraś z maskotek nagle rzuci się na mnie. Jednak nawet wtedy kiedy to ignoruję i próbuję zasnąć, gdy zamknę oczy mam przez jakiś czas dziwne wizje, przeważnie są to jakieś zwierzęta, które mają metalowe, spiczasto zakończone zęby. Gdy jednak i to ignoruję i próbuję zasnąć, mam wrażenie, że będący niedaleko mnie monitor, strzela sam z siebie, jakby ktoś go popchnął. Mam odczucie, że objawy nasilają się z dnia na dzień, dzisiaj, piszę to w nocy, boję się nawet zmrużyć oko, do tego, nie przechodzi mi przez myśl gaszenie światła, bo miałem wrażenie, że w matowej szybce od drzwi widziałem parę białych światełek, które nie miały prawa tam być. Gdy to zobaczyłem, natychmiast zaświeciłem u siebie duże światło. Dodam, że kilka miesięcy temu zmarł mi ojciec, mam teraz prawie 15 lat. Nie wiem co będzie jutro, ale z dnia na dzień jest coraz gorzej, nawet wczoraj udało mi się zasnąć. Ale dzisiaj, wątpię by to było możliwe. Proszę o radę, co zrobić, oraz co TO może być.

Odnośnik do komentarza

Podejrzewam, że to, co podpowiada Ci wyobraźnia (światełka, strzelający monitor, zwierzęta z ostrymi, metalowymi zębami), to konsekwencja lęku, jakiego doświadczasz. Możliwe, że ten lęk wiąże się ze stratą, jaka Cię spotkała - śmiercią ojca. Jeśli problemy ze snem będą się utrzymywać, powinieneś pomyśleć o konsultacji u psychologa albo psychiatry. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...