Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego nic mnie nie cieszy?


Gość a...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 13 lat i mam na imię Ania. Od kilku tygodni mam pewien problem. Nic mnie nie cieszy, płaczę z byle powodu, mam myśli samobójcze, wydaje mi się, że nikt mnie nie kocha, że nie jestem nikomu potrzebna. Nigdy nie zwracałam uwagi na mój wygląd wydawało mi się nawet, że jestem całkiem ładna. Teraz wszystko mi się w nim nie podoba, boje się wychodzić z domu i tego, że patrzą na mnie ludzie. Zawsze wtedy odwracam wzrok i czuje pewne zakłopotanie. Mimo, że mój przyjaciel mi pomaga czasem się uśmiechnąć widzę, że jest co raz gorzej.. Chciałam zapytać państwa co może być przyczyną i co zrobić, ponieważ nie daje sobie już rady.

Odnośnik do komentarza

Droga Aniu! Nie można postawić diagnozy przez Internet, ale objawy, jakie opisałaś są dość sugestywne - brak radości, płaczliwość, myśli samobójcze, niska samoocena, unikanie towarzystwa, lęk, spadek samopoczucia - i mogą wskazywać na rozwijającą się depresję. Postaraj się porozmawiać z kimś bliskim o swoich problemach (np. z mamą) i rozważcie skorzystanie ze wsparcia psychologa. Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...