Skocz do zawartości
Forum

Jak pozbyć się panicznego lęku prze ciążą?


Gość e...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 17 lat i od ponad miesiąca prześladuję mnie paniczny lęk przed zajściem w ciążę. Jestem dziewicą, nie współżyję, ale z chłopakiem zdarzyło nam sobie pozwolić na pieszczoty imitujące stosunek seksualny, w ubraniach, bieliźnie, chodzi tylko o te „ruchy”. Wiem że mój chłopak nigdy nie doszedł w takiej sytuacji, poza tym mieliśmy na sobie ubrania. Raz również zrobiłam mu „dobrze” ręką, jednak również nie doszło do wytrysku, możliwe bylo tylko wystąpienie preejakulatu, ale ja byłam w ubraniu, nie dotykałam sie potem tam rękoma do rana, kiedy zapewne je umylam. Chłopak również jedynie mógł mnie dotykać przez spodnie, ale ręce mial suche, ja mialam na sobie Spodnie, majtki i wkładkę. Czytałam, że nie może dojść do zapłodnienia w takich sytuacjach, jednak mimo to zaczął prześladować mnie ogromny lęk, nie pozwalający funkcjonować.Opisane pieszczoty wystąpiły w ostani dzień miesiączki lub dzień po miesiączce. Zrobiłam test ciążowy przed następnym okresem, wyszedł negatywny. Okres dostałam, spóźniony o jakies 2-3 dni prawdopodobnie przez stres. Byłam również na badaniu krwi na tarczycę, bo myślałam, że przyczynia się to do mojego stresu, ale wyniki wyszły bardzo dobre. Wystąpienie okresu, który trwał 6dni nie uspokoiło mnie. Ciągle szukam objawów ciąży. Dotykam piersi, mdłości które wiem że wywołane są przez stres utożsamiam z ciążà, nawet miesiączka mnie nie uspokoiła. A to że spóźniona, a to że możliwe że troszeczkę jaśniejsza krew, a to że silniejsze bóle menstruacyjne. Wiem, że bardzo Silny stres który przeżywam może mieć wpływ na cykl miesiączkowy, ale ciągle mam w głowiw ten strach. Bez przerwy nękają mnie lęki, histeria. Ciąglę myślę, że jestem w ciąży, doszukuję się objawów, panikuję, stres sprawia że nie mam apetytu, mam mdłości, bóle brzucha, gulę w gardlę, nie wiem co ze sobą zrobić. Dodam, że chłopak do niczego mnie nie namawia, nie nalega. Bardzo się kochamy, wiem, że nie chce mi zrobić krzywdy. Sama nie widzę nic złego w pieszczotach, sprawiają mi przyjemność, ale po tym właśnie prześladują mnie takie lęki. Nawet gdy widzę kobietę w ciąży, lub reklamę o ciąży uznaje to za znak. Przestałam oglądać seriale, które dotychczas bardzo lubiłam bo jestm tam wątek niechcianej ciąży, lub po prostu ciąży. Okres skończył mi się tydzień temu i znów rozważam zrobienie testu ciążowego, bo przeczytałam że do krwawienia może dojść rownież w ciąży. Gdy zaczynam coś jeść tracę apetyt, mam mdłości, zauważyłam też że wczoraj i dziś mój stolec jest bardzo ciemny. Moje samopoczucie to jakaś tragedia, cały czas próbuję czymś zająć myśli. Mam dosyć tej ciągłej paranoi, gdyż na codzień jestem osobą wesołą, nie mam problemów w szkole, mam przyjaciół, znajomych, a ostatnio z trudem jest mi funkcjonować. Biorę witaminy, tabletki na uspokojenie, piję melise, stres nie mija. Proszę o pomoc, jak pozbyć się tego lęku.

Odnośnik do komentarza
Gość dammar14

A dlaczego wlasciwie ciaza to cos zlego. Ty sie skupiasz na ciazy jako stanie, nie na fakcie posiadania dziecka. Ten fakt w ogole do ciebie ie dociera a ciaza jest abstrakcja.
Wydaje mi sie ze ty pieszczac sie z chlopakiem uwazasz ze to cos zlego i chcesz poniesc kare wiec wmawiasz sobie ze jestes w ciazy, jakby to bylo cos zlego a nie jest.
Naturalnie ze w twoim wieku macierzynstwo nie jest wskazane ale nie mozesz go kojarzyc z czyms zlym.
To ze dotykasz swojego chlopaka, to tez jest naturalne, wcale nie jest zle. Gdy jestesmy w zwiazku chcemy poznac naszego partnera, czy chcesz uprawiac z nim sex czy nie to juz jest twoja decyzja, ale poznawanie siebie nawzajem jest calkiem naturalne i nie ma w tym nic zlego.
Jesli jestes odpowiednio zabezpieczona nie powinnas sie przejmowac tym ze zajdziesz w ciaze. Zabezpieczona bylas wiec nie ma mozliwosci bys byla w ciazy. Malo tego, ty o ciazy mowisz z punktu widzenia biologii a nie z punktu widzenia kobiety.
Mysle ze ten twoj strach z czegos innego wyplywa, i tylko ty wiesz z czego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...