Skocz do zawartości
Forum

Plany na przyszłość


Gość Dejv1

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w klasie maturalnej, slabo sie ucze i nie mam wogóle chęci do tego. Z klasy do klasy jakos ledwo przechodzilem teraz tez pewnie tak bedzie. Mature nie wiem czy pisać, rodzice chca zebym napisal i pojechal na studia, ale ja wcale nie chce isc na studia. Wolalbym szukac po skonczeniu szkoly tutaj pracy lub za granicą.

Nauka wogóle mi nie idzie, nie potrafie sie dobrze czegos nauczyc, jak pojde na studia to je zawale i tyle z tego bedzie.

Czy po samej szkole sredniej znajde jakas robotę?

Odnośnik do komentarza

Na zachodzie pracę fizyczną znajdziesz na bank.Tylko pracować tam za najniższą pensję i tam żyć ,to tak jak na miejscu u nas.Inaczej jest jechać tam na krótko ,zarobić i zainwestować w kraju. Inna sprawa ,mam takie ,może niewłaściwe przekonanie ,że jeżeli młody źle się uczy ,to jako starszy źle będzie pracować.

Odnośnik do komentarza

Pomyśl co chciałbyś robić w życiu i na jakim żyć poziomie. Moim zdaniem, żeby w życiu coś osiągnąć, trzeba się rozwijać. Idź na studia, naucz się zawodu - będziesz miał więcej możliwości. Zobacz sobie na stronę uczelni WSH https://www.handlowa.eu/pl/kierunki/studia-licencjackie mają fajne kierunki studiów, może coś Cię zainteresuje. A uczą w naprawdę rewelacyjny sposób, bo stawiają na praktykę a nie klepanie teorii

Odnośnik do komentarza

Bardzo dobrze, że ten młody człowiek zna swoje ograniczenia. Pozostaje mu odkryć własne zasoby- czyli talenty- rozwijać je i tym samym pełnić wolę Bożą. To proste, choć naturalnie wymaga rozeznania i zaangażowania. Tylu ludzi nie rozeznaje i angażuje się nie tam gdzie powinno, do zawodów które są nie dla nich, do związków które są nie dla nich bądź z kolei zagrzebują talenty w ziemi, czyli z lenistwa nie angażują się wcale, jedynie użalają się nad sobą na forach ;)

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...