Skocz do zawartości
Forum

Niechęć chorego do leczenia depresji dwubiegunowej


Gość 600BW

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż cierpi na depresje dwubiegunową niestety nie chce się leczyć. Przez ostatnie 4 miesiace był w mani- to było straszne. Umówiłam wizytę u psychiatry u którego był kilka lat temu niestety przepisane leki brał tylko 3 dni. Teraz jego nastrój sie pogarsza. Rozmawiam z nim o tym co było i ,ze musi podjąc leczenie ale nie chce tego słuchac. Co mam robić aby przekonać go do leczenia.Boje się jego depresji i manii.

Odnośnik do komentarza

Rozmawiaj z nim jak najwiecej, musisz mu wytłumaczyć, że warto się leczyć, bo tylko dzięki leczeniu ma szansę żyć jak dawniej, być szczęśliwy i dalej kształtować swoją przyszłość. Jesli rozmowa nie daje efektów, możesz zastanowić się nad orzeczeniem o niepoczytalności męża i skierowaniem go na leczenie przymusowe. Jeśli już wcześniej leczył się psychiatrycznie i teraz choroba ma swój nawrót i trwa juz od czterech miesięcy, dobrze by było rozpocząć takie leczenie, bo tak jak sama zauważyłaś - jego nastój się pogarsza. Zastanów się nad tym, porozmawiaj z jego rodziną bądź przyjaciółmi i zastanówcie się czy takie rozwiązanie nie będzie słuszne. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...