Skocz do zawartości
Forum

nie wierze


Gość niewierze w boga

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niewierze w boga

witam pochodze z katolickiej wierzacej rodziny, jednak od zawsze nie chcialo mi sie chodzic do kosciola ale to tlumaczylem sobie niechecia do widoku tych wszystkich ludzi jeszcze w niedziele... pozniej gdy mialem wiecej lat odpuszczalem sobie kosciol z kolegami ale nie myslalem o tym czy wierze czy nie, bylo to raczej normalne ze tak... terazmajac teoche ponad 20 mieszkajac bez rodzicow w ogole nie chodze do kosciola ale od pewnego czasu zaczynam miec watpliwosci czy jak w ogole w niefo wierze i boje sie ze nie. a boje sie dlatego bo tak jakbym wiedzial ze on istnieje ale w niego nie wierze(to znaczy nie modle sie itp ) to w ogole ma sens ? a chcialbym w niego wierzyc. jak ktos mnie pyta czy jestem katolikiem to mowie ze tak ale ja nie wiem czy on jest. a wczesniej napisalem ze wiem............ juz sam sie w ttm gubie.... nie chce nie wierzyc a pozniej sie okaze ze pojde do piekla.. jak mam zaczac wierzyc w boga jezeli na codzien o nim nie mysle

Odnośnik do komentarza

Nie musisz codziennie o nim myśleć, nie musisz chodzić do kościoła. Ważne, byś żył jak porządny człowiek.
Z tego co piszesz, ciągle wierzysz w Boga, tylko codzienne twoje życie jest inne od tego, czego cię nauczono w dzieciństwie. Od tego co powinieneś robić, w myśl dawnych nauk, a do czego nie masz przekonania, ani ochoty.
Żyj po swojemu. Jeśli Bóg jest, to ci wybaczy. To tylko księża cię straszą, by zagonić owieczki do stada.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...