Skocz do zawartości
Forum

Czy to normalne ?


Gość Anonim1123

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonim1123

Cześć mam 18 lat i nie wiem czy moje zachowanie jest do końca normalne. Otóż mam wielu znajomych ale takich prawdziwych przyjaciół to raczej nie. Jest jedna osoba na której mi bardzo zależy moja koleżanka z która miałam dobry kontakt choć poznałysmy się nie dawno. Wiem ze to nie będzie przyjaźń bo nie spędzamy ze sobą jakoś dużo czasu tyle tylko co w szkole jednak ja czuje ze mogę jej ufać i wie o mnie bardzo dużo. Od pół roku moja koleżanka ma chłopka. Wiąże się to z tym ze coraz mniej ze mna rozmawia wszystkie przerwy spędza z nim coraz rzadziej odpisuje na wiadomości. Przez to chodzę bardziej smutna jestem nieuprzejma w stosunku do niej czy tez do innych oczywiście rozmawiałam z nią ze nie jest już tak jak kiedyś bo wiadomo ze już nie na dla mnie tyle czasu ale tez nie chce jej robic jakiejś wielkiej afery bo widzę ze jest z nim szczęśliwa a ja chce jej szczęścia. Niestety z dnia na dzień jestem coraz bardziej opryskliwa czuje ze nie panuje nad swoimi emocjami codziennie wieczorem płacze słuchając smutnych piosenek a w ciągu dnia wszystko i wszyscy mnie denerwują. Co robic ? Dodam tylko ze ostatnio rozmawiałyśmy i obie chcemy naprawić nasze relacje ale ja nadal czuje ze to już nie to samo

Odnośnik do komentarza

Jak się nie opanujesz, to stracisz ją całkowicie. Twój pogarszający się nastrój, wpłynie też na inne znajomości i i będziesz coraz bardziej sama.
Niby zdajesz sobie z tego sprawę, ale nic z tym nie robisz. Pogrążasz się w smutku i możesz wpaść w depresję, a to już całkowicie zatruje ci życie.
Zajmij się czymś, co cię oderwie od stresujących myśli.
Nie płacz i nie słuchaj smutnej muzyki. Odwrotnie, nastawiaj sobie coś wesołego, tańcz przy tym, albo coś ćwicz, a dodatkowo staraj się śpiewać, ucz się też słów nowych piosenek.
Zobaczysz, jak to pozytywnie wpłynie na ciebie.
Walcz o normalność, bo załamać się jest łatwo, ale wyjść z tego, jest bardzo trudno.

Odnośnik do komentarza
Gość Anonima1123

Ale co zrobić żeby jej nie stracić ? Probuje zachowywać się normalnie cieszyć się z tego gdy już nią pisze albo rozmawiam ale gdy widzę jak olewa mnie bo jest z chłopakiem to znowu jest mi zle i nie mogę się opanować nie kontroluje już tego, czasem łapie się na tym ze nie potrafię z kims rozmawiać bo zaraz wybuchnę płaczem albo krzywdzę innych swoim opryskliwymi zachowaniem bo nie mam ochoty z nikim rozmawiać

Odnośnik do komentarza

Powinnaś popracować nad własną psychiką. Wszystko siedzi w twojej głowie i tylko ty możesz to zmienić.
Przyjaźń może przetrwać, o ile ty będziesz zachowywała się normalnie i akceptowała fakt, że koleżanka ma chłopaka.
Teraz okazujesz nadmierną wręcz zazdrość, a zazdrość potrafi wszystko zniszczyć.
Nie znaczy to, że koleżanka będzie tylko "na twoją wyłączność"
Nie, nie będzie..
Ty powinnaś odzyskać pogodę ducha, znaleźć sobie jakiegoś chłopaka, a wtedy wasze relacje będą normalne.
Teraz bardziej zachowujesz się jak zdradzona kochanka, niż jak przyjaciółka.

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze ,powinnas zrozumiec, ze żadna osoba nie jest Twoja wlasnoscia, ani ta bliska koleżanka ani póżniej chlopak.

Po drugie ,życie niesie nam znajomości z różnymi ludzmi i trzeba mu być wdzięcznym za to choć na chwię miałas szansę blisko obcować z kimś takim, kto bardzo Ci odpowiadał ,jak Twoja przyjaciólka.

Po trzecie, nigdy nie możemy być kamieniem u szyi dla naszych przyjaciól. Jesli widzisz ,to jeszcze musisz zrozumiec a nie tylko widziec, ze jej czas wolny ona w większym procencie pragnie oddac swojemu chlopakowi. Ona jest juz w takim etapie swojego życia, ze nie neguje przyjaciólki, ale ją już bardzo ciągnie do facetów.I pewnie jak nie ten to inny będzie ją fascynował i będzie bardziej zainteresowana spędzaniem czasu z facetem niz z kobietą.
A Ty masz teraz jakby więcej swobodnego czasu, to sobie go dobrze zagospodaruj, zastanów się co Cię interesuje ( malarstwo, spiew, języki obce, grafika komputerowa, kursy makijazu....) i zajmij ten czas z pożytkiem dla Ciebie. Na tych innych zajęciach tez poznasz ludzi, ktorym akurat to się podoba i znów może spotkasz jakąs interesującą koleżankę lub kolegę z kim będzie o czym gadać ( bo to samo was interesuje).

A na wahania nastrojow, czesto spotykane wsrod dorastających osób ,nic tak dobrze nie wplywa jak duza dawka ruchu- wszelkie frustracje , niepokoje swietnie się wyskacze na sali treningowej, na stoku narciarskim, na rowerze, grając w siatkówkę czy koszykówkę, na treningu karate...
Mlode dziewczyny często nie doceniają takich naturalnych walorow terapii ruchu.

Ludzi, ktorych spotykamy i są dla nas ważni a my jestesmy ważne dla nich- tych ludzi ubogacamy a oni ubogacają nas. Gdy los tak się układa, ze zostajemy w tle, to choc czasem nam może trochę żał to jednak świadomie powinniśmy się z tym zgodzić- bo to jest taka bardziej dorosla znajomość. W jej osobistym rozwoju było ważne, ze spotkała Ciebie jak i ważne jest, ze teraz spędza czas z chlopakiem. Ale to nie umniejsza Twojej wazności jako osoby wogóle. Ty nie jestes z tego powodu jakas gorsza, czy niewazna ( a tak to chyba czujesz, skoro zbiera Ci się na płacze). To się trochę jakby skończył jakis etap znajomości między Wami. Ale to niczyja wina, więc nie możesz się dołować„

Kazda z Was ma do przeżycia swoje życie i żadna z Was nie może drugiej blokować. Jesli juz w lużniejszych kontaktach ale jednak ciągle bedziecie w jakiejs znajomosci, to jeszcze przed Wami niejedna mila chwila i niejedne serdeczne pogaduchy. Jesli jednak powolnie ale się rozstaniecie to jednak zawsze będziecie się miały we wdziecznej pamięci.

Ludzie do nas przychodzą i odchodzą a my zawsze powinniśmy być w porządku wobec tych z ktorymi w danej chwili jestesmy w przyjacielskich stosunkach .Czesc bliskich znajomych jest na całe życie, ale to bardzo rzadko i najczęsciej są to znajomi ze studiów. Jednak częsc znajomych jest tylko w danym etapie życia- w podstawowce, w gimnazjum czy liceum, na jakiś zajęciach tematycznych i to w danym etapie życia są nasi bardzo wazni znajomi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...