Skocz do zawartości
Forum

Jak pokonać strach przed połykaniem tabletek?


Gość D...l

Rekomendowane odpowiedzi

Strach przed połykaniem tabletek Witam mam problem otóż stwierdzono u mnie powiększone migdałki itd i lekarz przepisał mi antybiotyk. W jego skład wchodzi m.in Amotaks. Moja mama się śmieje, że to "końska" tabletka, ale nieistotne. Chodzi mi o to, że kiedy pokruszę ją na 9 części to jak te części połykam to się strasznie boję "że wpadnie nie do tej dziurki" i że będą problemy. Co ciekawe nie mam tego z innymi lekami, np. z Rutinoscorbinem. Brałem przez 1,5 dnia tak rozkruszone tabletki, ale dziś kiedy mi "utknęła" w gardle to się tak przestraszyłem, że teraz tylko w wodzie rozpuszczam. Jak wielkie jest ryzyko zakrztuszenia się taką tabletką i czy to są objawy choroby psychicznej?

Odnośnik do komentarza

No nie przesadzaj jeżeli utknie w gardle to jeszcze nic się nie dzieje .Trzeba dobrze popić wodą. Amotaks nie jest tak trudno połknąć. Można podzielić na dwie części. Czasem gorzej bywa z mniejszymi tabletkami które już rozpuszczają się w ustach .Nawet mały kawałeczek może trafić do do tchawicy, ale wtedy na 100% zadziała instynkt samozachowawczy .Nawet jeżeli ktoś się tego nie uczył ,będzie instynktownie wiedział, że trzeba pochylić się do przodu i wymusić kaszel który usunie przeszkodę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...