Skocz do zawartości
Forum

Problemy manualne


Gość Dndnzj

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję od pewnego czasu w biurze. Boję się, że nie zostanie mi przedłużona umowa. Od dziecka mam problemy manualne, motoryczne, niska samoocenę. Od czasu dojrzewania mam problemy w kontaktach z ludźmi, a to, co powyżej, jest jedną z przyczyn. W biurze mam problemy z użyciem większego zszywacza (takiego do spięcia grubego pliku dokumentów) i ostatnio z użyciem ksero! Najgorsze jest to, że koleżanki widziały mój problem i były oburzone - '' ona nawet nie umie obsługiwać ksero'' '' no, porażka''. Czuję się jak najgorsza sierota, czasem w takich sytuacjach słyszałam, że nią jestem. A uczę się bardzo dobrze na studiach. Co z tego, skoro mam takie, a nie inne cechy? Owszem, każde kolejne spisanie czy kierowanie powoduje, ze idzie mi powoli lepiej, ale do tego czasu mogę być zwolniona.

Odnośnik do komentarza

Dndnzj, wspomniała Pani o swoich problemach z motoryką małą od dziecka. Czy zdiagnozowano, co jest przyczyną Pani problemów manualnych? Czy to jest kwestia neurologiczna? Czy po prostu stres? By czemuś przeciwdziałać, warto znać źródło problemów. Inaczej działamy, gdy problemy manualne wynikają np. z problemów neurologicznych (jakaś choroba, zaburzenie), a inaczej, gdy problem jest natury psychicznej. Może w Pani przypadku wystarczyłoby wzmocnienie samooceny i psychoterapia? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nie zdiagnozowano u mnie przyczyny problemów do dziś, jedynie wykluczono zespół aspergera. Ostatni terapeuta, u którego zakończyłam ostatnio terapię, twierdził, ze szukam sobie niepotrzebnych diagnoz... A przez te problemy jestem wyśmiewana. Planuję kolejna terapię.

Odnośnik do komentarza

Takie problemy manualne dotykają wiele osób. Ale jak wspomniano - możne je ćwiczyć, trenować. Wystarczą proste pomoce sensoryczne. Są nawet specjalne pomoce tego typu dla osób starszych - tutaj popatrz https://seniorlux.pl/Pomoce-sensoryczne-c677  . Ale myślę, że osoby młodsze mające problemy także z powodzeniem mogą z nich skorzystać. Sprawdź, może akurat Ci to pomoże.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...