Skocz do zawartości
Forum

Jak uporać się z rozstaniem w związku homoseksualnym?


Gość p...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jestem gejem i mam chłopaka od rok, ale znamy się trzy lata. Dotychczas wszystko się układało, ale od kilku miesięcy chłopak chce ze mną zerwać. Mówi żebym szukał innego chłopaka bo on czuje się jak w więzieniu. Proponuję on mi rozstanie i przyjaźń (mieszkanie razem), bo jesteśmy za granicą i innej opcji nie ma. Ja go bardzo kocham i pytanie do psychologów co jest lepsze? Rozstać się i liczyć na powrót czy walczyć o związek dalej (jak tak to jak?). Z góry dziękuję za odpowiedź, Piotrek

Odnośnik do komentarza
Gość Malwina8...nn

Walcz o miłość. Nie poddawaj się. A może on kogoś ma? To strasznie boli jak ktoś oferuje przyjaźń. Może szkoda życia. On Cię już nie szanuje. Może znajdziesz kogoś kto Cię pokocha i z kim spędzisz resztę życia. Nie poddawaj się. I wyprowadź się.

Odnośnik do komentarza

Rozstać się i zamieszkać osobno.
Co to znaczy walczyć o związek? Żebrać o miłość? O to, żeby ktoś kto Cię nie kocha i nie szanuje jeszcze tym razem od Ciebie nie odchodził, tylko może następnym razem? Za propozycją dalszego mieszkania razem kryje się egocentryczne wygodnictwo z jego strony. Nie ma żadnych powrotów, jest tylko montowanie układów.
Decyzja należy do Ciebie, ale żebyś wiedział na czym stoisz. Hetero- czy homo-, zasady są te same.

PSALM 91

Odnośnik do komentarza

Wasza orientacja seksualna nie ma tutaj nic do rzeczy. Takie same zasady obowiązują w związkach heteroseksualnych. Jeśli chłopak powiedział, że chce zakończyć związek, nie ma chyba sensu żebrać o uczucia. Nie zmusisz nikogo do miłości. Wspólne mieszkanie bez uczucia nie ma sensu. Jeśli rozstanie, to poszukajcie dla siebie oddzielnych mieszkań, by nie sprawiać sobie bólu na co dzień i nie dawać złudnej nadziei na powrót. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...