Skocz do zawartości
Forum

Problemy z osobowością?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 21 lat. Podejrzewam, że coś jest ze mną "nie tak". Wdaje się we flirty pod wpływem impulsu i dlatego, że czuję pustkę. Czuję się ciągle przygnębiona i nie wiem, jak mam to opisać, ale to nie jest taki typowy smutek, tylko jakby... Połączony ze złością i ze znudzeniem? W każdym razie nie czuję, żeby kiedykolwiek było u mnie dobrze i stabilnie.
Zdarzyło mi się wiele razy wplątać w niewygodne sytuacje także pod wpływem impulsu i wypełnienia pustki, jak też np. zacząć nagle pędzić rowerem i nie móc się przed tym powstrzymać. Zauważyłam, że szybko popadam w gniew i zaczepiam innych powodując kłótnie. Rodzice nawet mówią, że nie da się czasami ze mną wytrzymać. Nawet drobnostka potrafi sprawić, że czuję się źle i reaguję bardzo mocno na bodźce zewnętrzne - zupełnie inaczej niż inni i rzeczy, które im wydają się normalne i które nie powodują u nich zmian nastroju, na mnie działają w ogromnym stopniu, przez co dziwią się, dlaczego jestem taka emocjonalna. Zawsze miałam wrażenie, że inni mnie nie rozumieją i czuję się, jakby życie uciekało mi przez palce. Nie mam na nie wpływu, stoję z boku, jakby odizolowana od innych, bo oni mnie nie rozumieją. Mam też zmienne nastroje i tak naprawdę nie wiem kim jestem, jaki jest mój styl ubierania się, preferencje seksualne i orientacja. Zmieniam też często zdanie i opinię zależnie od tego, z kim przebywam. Bywa i tak że się gubię w tym, co tak naprawdę myślę.
Muszę też dodać, bo to chyba najważniejsze w tym wszystkim, że uciekam się do okaleczania się (nawet jeśli tego nie robię, to mam takie myśli) i kiedy przechodzę przez pasy jest mi czasami obojętne, czy nadjeżdżający samochód mnie uderzy, czy nie. Po prostu są takie dni, kiedy nic mnie nie obchodzi i mogłoby mi się stać cokolwiek, ale nie chcę umrzeć. To są takie epizody. Wiem, powinnam iść z tym może do psychiatry i zamierzam, jednak trochę się boję. W prawdzie sama nie wiem czego, dlatego zanim to zrobię, chcę sięgnąć po pomoc tutaj. To znaczy po wasze opinie, co o tym wszystkim sądzicie. Czy macie taką osobę w swoim otoczeniu, która pasuje do mojego opisu?

Odnośnik do komentarza
Gość dfjsdhkgd

Częściowo mogą to być problemy somatyczne a częściowo zablokowana czakra serca.

Co robić. Nie jest to proste. Te flirty ciebie krzywdzą bo przerywasz relacje i nie masz nikogo bliskiego. Jak masz coś zrobić, wybuchnąć, przerwac znajomość bez powodu, to uświadom sobie że robisz sobie krzywdę i pohamuj się.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...